Ilja Škondrič: S chalanmi som bol nadmieru spokojný (rozhovor)

FOTO: Neruda Production

Show OKTAGON VÝZVA priniesla svieži vietor do česko-slovenských vôd MMA. Nemalú zásluhu má na tom tréner slovenského výberu Ilja Škondrič.

Ako by si zhodnotil show z pohľadu trénera?

Z mojho pohľadu to hodnotím pozitívne, ako pre trénera to boli určite nové skúsenosti. Hlavne, keď sme pracovali pred kamerami a boli tam nejaké časové obmedzenia, nejaké nové veci.

Ako sa ti spolupracovalo so svojimi zverencami? Nerobili ti starosti?

S chalanmi sa mi spolupracovalo veľmi dobre, poslúchali a bol som spokojný aj s ich výkonmi. Mali sme tam síce trochu problémy s Milanom Ďatelinkom, ktorý neprišiel pripravený podľa našich predstáv a bola tam aj prehra Lukáša Pajtinu, ktorá mala byť podľa môjho názoru výhra, ale inak nič. Chalani poslúchali, bol som až nadmieru spokojný.

Sú to živočíchy, ktoré potrebujú živočícha a tak to má byť. Nemôže ísť na pitbullov pudlík, alebo naopak. Musí to byť tvrdé, tvrdý režim, aby tam bol nejaký výsledok. Sami sme potom mali možnosť vidieť, že sa to premietlo do všetkých tých výhier, ktoré sme dosiahli. Ja som to bral vážne, tak aj oni to brali vážne.

Ako by si zhodnotil finálový večer?

Kráne zápasy, každý jeden. Nechcem nikoho vyzdvihovať, aby som nikoho neurazil. Rozoberal som to aj s fightermi, ako aj divákmi a každému sa to páčilo. Chcel by som pochváliť Pala Nerudu a Ondra Novotného, lebo to bolo dobré aj po organizačnej stránke, aj po stránke servisu. Nie je tam žiadna výtka k fighterom, ani k rozhodcom, alebo prípadnému prevedeniu turnaja. Za seba som veľmi spokojný.

Čo vravíš na fakt, že vyhrali všetci tvoji fighteri?

Dalo sa to očakávať, pretože boli všetci namotivovaní, boli pod drobnohľadom fanúšikov, takže dali do prípravy všetko. Ukázalo sa tiež, že sme si vybrali správnych bojovníkov, ktorí sa dokázali presadiť aj so silnými protivníkmi. Takže kvalita na Výzve určite bola.

Čo vravíš na český tím?

Myslím, že v niektorých momentoch mali aj dosť nešťastie. Na to sa ale nemôžeme hrať. Vieme, že najväčšiu rolu hrá pripravenosť, ale aj srdce. To všetko sa musí spojiť v jedno, aby sa docielilo víťazstvo. Čiže niečo im tam zrejme chýbalo a nebolo to iba šťastie.

Niekde som napríklad čítal, že ak by Gábor nezlomil Bělemu sánku, tak prehrá. Na keby sa nehrá a ak niekto niekomu zlomí sánku, tak čo má ešte viac spraviť. Musíme si povedať, že sme pritiahli aj ľudí, ktorí sa do športu ešte tak nevyznajú a musíme ich vyjadrenia brať s rezervou. Môžeme byť ale spokojní aj za takéto názory a postupne bude zaujímavé sledovať, ako sa bude to myslenie meniť. Ale ako vravím ´sto ľudí, sto chutí´.

V príprave je už ďalšia séria show. Pôjdeš do toho zasa, ak dostaneš ponuku?

Všetko záleží od okolností, ak budem oslovený, nemám problém zaoberať sa touto otázkou. Zatiaľ som o tom vôbec nerozmýšľal. Mám dosť iných vecí, mám svoju prácu, svoj gym, svojich fighterov. Ak mi dá niekto ponuku, tak som pripravený sa ňou zaoberať, ale momentálne to neriešim.

Osobne ešte nemáš naplánovaný zápas, ale už o nejakom určite premýšľaš.

Áno, možno by to bolo na Výzve, možno niečo v Nitre. Teraz idem na mesiac do Thajska, od všetkých si oddýchnem. Uvidím ako sa budem cítiť, ako na tom budem, lebo ja mám ešte svoju prácu. Aby som sa mohol venovať MMA, vkladať do neho silu, energiu, finančné prostriedky, na to potrebujem ešte jednu prácu, nakoľko sponzori sú v tomto smere, povedal by som, ležérni. Uvidím teda, či sa nájdu sponzori, lebo by som si chcel pozápasiť, keďže sa mi moja posledná prehra nepáčila a chcel by som to trocha upraviť. Aj keď budem mať 37 rokov, stále sa cítim v skvelej kondícii, čo vedia potvrdiť aj chalani v gyme.
Kam ďalej

Krištofič a Raška sa pobijú o titulovú miestenku!Opovrhujem každou drogou, hovorí Michal PetrišIgor Daniš víťazne na I-1Ľudovít Klein mieri do XFN!Som česká jednotka v akejkoľvek váhe – 77, 84, 93, +93, odkazuje Karlos VémolaNebude to prvý ani posledný čierny opasok, ktorý porazím, hovorí Vojto Barborík