Kto je skutočne najlepší postojár? To je otázka... (komentár)

V súčasnosti nie je možné určiť rebríček najlepších K1 a MT zápasníkov podľa nejakého objektívneho kľúča. Bohužiaľ ani v K1 či Muay Thai neexistuje nič podobné rebríčku ´Boxrec´, ktorý má profesionálny box alebo databáza zápasov ako robí ´Sherdog´ či ´Fightmatrix´ pre MMA. Vo svete kickboxu a thaiboxu je momentálne viac ako 100 organizácii sveta, to znamená 100 rôznych Majstrov Sveta v každej váhovej kategórii v jednom čase. A nielen pre laickú, ale aj odbornú verejnosť začína byť problém sa orientovať, ktorý titul má vlastne skutočnú cenu. V amatérskom ringu K1 a Muay Thai je to pomerne jednoduché. Tam majú objektívne skutočnú hodnotu len výsledky zo šampionátov WAKO (K1) alebo IFMA (Muay Thai).

V profesionálnom ringu je to ale o mnoho komplikovanejšie. V minulosti bolo cenné bojovať o medzinárodný titul, ale momentálne je trend taký, že o opasky v priebehu roka búcha desiatky slovenských zápasníkov. A to ma za následok to, že Slovensko má momentálne viac ako 30 držiteľov titulov Majstra Európy či Majstra Sveta v K1 alebo MT. A to je viac negatívne ako pozitívne. Lebo kvôli tomu sa strácajú skutočne cenné výsledky tých našich najlepších zápasníkov a ľudia sa v tom športe strácajú a nevedia ako majú odlíšiť skutočne kvalitných borcov. V iných športoch, keď je niekto Majster sveta, tak to svedčí o tom, že je naozaj jeden z najlepších v danom športe. V K1 a MT väčšina titulov Majstra Sveta a Európy ani zďaleka neznamená, že daný zápasník patrí medzi najlepších na svete či Európe.

Skrz tieto dôvody sa ponúkalo zostaviť rebríček najlepších zápasníkov K1 a MT Slovenska v jednotlivých váhach. Ako najobjektívnejší kľuč je podľa môjho názoru zostavenie rebríčku na základe čo najväčšieho počtu názorov najvplyvnejších osobnosti bojovej scény. Predovšetkým z názorov trénerov, promotérov, rozhodcov či novinárov, ktorí by mali mať najväčší prehľad o našej scéne. A práve pre väčšiu prehľadnosť sme sa rozhodli prinášať pravidelný rebríček založený presne na tomto princípe. Veríme, že s ním prinesieme, čo najlepší obraz slovenskej postojárskej scény.
Kam ďalej

OKTAGON Výzva 3 už dnes!Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto BarboríkIdem si po teba, buď pripravený kamarát, odkazuje Rimbon Vémolovi!Ivan Buchinger podpísal exkluzívny kontrakt s XFNKhabib: Čosi ho naučím, občas ho prefackám, dám mu lekciuVémola pozýva Piráta na XFN: Dokážem Slovensku, že Pirát je namyslený blbec!