Marco Novák a Jožko Molnár víťazne na Lumpinee

26. januára sa po prvýkrát v histórii víťazne predstavili na jednom z dvoch najslávnejších štadiónov v thajskom boxe – Lumpinee, dvaja Slováci. Do svojich zápasov nastúpili Marco Novák z Hanuman Gymu Bratislava a Jozef Molnár, trénujúci a žijúci v Thajsku.

Váženie prebiehalo priamo na štadióne Lumpinee o 6. hodine ráno," reportuje tréner Marca Nováka, František Starý. "Marcov zápas bol vypísaný vo váhe do 68 kg. Novák navážil s prehľadom 67.2 kg, na druhej strane jeho thajský súper robil ráno ešte jedno kilo."

Problémy s váhou nemal ani Molnár, ktorý zvladol vahovy limit do -37 kg, no jeho thajský súper musel zhadzoval 0.7 kg, čo sa mu nakoniec nepodarilo. Aj keď mal nakoniec Thajec 0.5 kg nadváhu, Jozef na súboj prikývol. "Zapasy začínali o 19. hod., pričom sme celkovo videli 9 duelov. Marco šiel ako druhý v poradí."

"Prvé kolo bolo oťukávacie, kde Marco pekne zasahoval súperovu nohu lowkickom z vnútornej strany. V druhom kole sa snažil Thajec Marca utahať v klinči, ale ten ho pekne zasahoval tvrdymi údermi a následne Thajec padol po zadnom lakti," pokračuje Starý, ktorý sa mohol tešiť z výhry svojho zverenca po knokaute v druhom kole.

Molnárov zápas bol naplánovaný ako štvrtý v poradí a aj tento duel priniesol do slovenských radov dávku radosti. "Súper šiel od začiatku vo vysokom tempe. Vo štvrtom kole mu ale začali dochádzať sily, Jožko jasne začal preberať zápas do svojich rúk a po piatich kolách dokázal zvíťaziť na body."

Pre Slovensko bol turnaj v Lumpinee historický moment. Veď dvaja Slováci v jeden večer zápasili na jednom z dvoch najslávnejších štadiónov v thajskom boxe na svete, a k tomu ešte víťazne.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko