Fight Nights: svetová liga s mizernou propagáciou (komentár)

Ak by sme mali na stôl položiť najlepších európskych promotérov, napadnú nám tri mená: KSW, M-1 Global a tretím je určite Fight Nights. To, že práve ruský promotér Fight Nights príde na Slovensko je udalosť, ktorá tu ešte nebola. Veď v hlavnom zápase uvidíme domáceho šampióna Tomáša Deáka, ktorému budú sekundovať Ali Bagautinov či Viktor Pešta. Má to ale jeden háčik, propagácia je na bode mrazu.

Začalo to už minulý rok, kedy sa o podujatí začalo intenzívne rozprávať. Škoda len, že to bolo iba v kuloároch medzi najviac zainteresovanými ľuďmi. Nikto ale nevedel nič potvrdiť, všetko bolo totiž zahalené rúškom tajomstva. Prečo? Jednoducho preto, že FN nebolo schopné vydať žiadne stanovisko ani dva mesiace pred plánovaným gala.

Nakoniec sa FN dokázalo po mesiacoch čakania prebudiť a gala oznámilo, no bola to skôr ťarbavá správička ako poriadny pompézny oznam. Na svete bol totiž iba jeden plagátik, nič viac. A ten vyšiel na facebooku 22. januára (!!!) s podnadpisom, že je to oficiálne. Akože vážne, mesiac a jeden týždeň pred podujatím neoznámite komplet všetko aj so štartovkou, ale iba to, že gala naozaj bude.

Poviete si, zbehnem na ich web a dozviem sa viac. Prídete tam, kliknete na položku ´turnaje´ a tam nájdete vytúžené FN 84. Kliknete na to a nájdete... Iba plagát z facebooku! Čo je toto za prístup? Nič, žiadna štartovka, informácie o podujatí. O rozhovoroch, videách, propagácii aspoň ruských fighterov môžeme snívať. Oficiálna stránka FN neponúka vôbec nič, a to doslova.

Hurá, štartovka je vonku! Teda jej skelet. Počkaj, dobre počujem? Nie na oficiálnej stránke, ale na stránke predpredaj.sk? Akože vážne? Stránka s predajom lístkov má lepšie info ako celá korporácia? No dobre no... O to smutnejší je ale pohľad, keď človek spozná mená, ktoré v Bratislave vystúpia. Deák, Bagautinov, Pešta, Krištofič, Wittner... Nebol som smutný, že karta nie je kvalitná, práve naopak, na Slovensko prídu traja borci z top 50 sveta a ja sa to dozviem zo stránky, ktorá predáva lístky.

No a groteska pokračuje, keď sa odhodláte lístky si kúpiť. Tie sú podľa mňa v primeraných cenových reláciách, keď si na tribúnu sadnete za 50 eur, ale aj za 20. Problém nastáva pri pohľade na VIP sektor. Ten je jemne povedané nešťastný. Logicky by mali byť označené rady a umiestnenie okolo klietky, presne ako je to so sedením na tribúne. Vy ale namiesto toho dostanete nejakú divnú štvorcovú plochu za 100 eur. A aj keď si môžete vybrať konkrétne miesto na sedenie, VIP sektor má absolútne nepochopiteľne ´voľné sedenie´. Čo? Tak tribúna pre plebejcov má miestenkové sedenie a VIP pod klietkou voľné? No hold smola, keď prídu celebrity neskoro, čaká ich ôsmy rad. Ak chcú rad prvý, tak budú musieť tri hoďky pred podujatím šúchať päty vred vchodom.

Teraz pozor, lebo tento odstavec je osobný. Snažím sa navštevovať čo najviac podujatí a prinášať aktuálne informácie, a to nie iba vo forme výsledkov, ale aj rozhovorov, ´pikošiek´ a podobne. Samozrejme, to je dosť zložité, ak sedíte uprostred tribúny a nemáte prístup k bojovníkom, ktorí vám majú informácie poskytnúť. Rozhodol som sa kontaktovať ľudí z prostredia MMA s požiadavkou novinárskej akreditácie a div sa, nikto nevie, kto to vlastne organizuje. Ok, neriešim, napíšem mail. No to je trocha problém, lebo FN nemá nič také, ako styk s médiami. Tak sme napísali na oficiálny mail a verte mi, že to skôr príde Godot ako odpoveď z Ruskej federácie. Viem viem, svetmma.sk nemá asi poriadny cveng, no písal mi kolega zo šport.sk a ani on sa nevie ku akreditácii dopátrať. A tak som si kúpil lístok a užijem si to ako radový divák. Na rozhovor s Ali Bagautinovom môžem ale zabudnúť...

Záverom tu ešte máme propagáciu v domácich médiách ako noviny, rádiá, internetové stránky a mohutná billboardová kampaň. Naša stránka sa o niečo pokúša, ale žeby som videl niekde aspoň náznak reklamy, tak to veru nie. Ale možno iba dostatočne nesliedim po uliciach Bratislavy, alebo sa plánujú špeciálne lety s ruskými fanúšikmi. Naozaj neviem.

Podujatie Fight Nights 84 je naozaj nadupané. So správnou propagáciou by mohla byť Hant aréna natrieskaná až po strop a mohutne by sme všetci povzbudzovali našich chlapcov, ktorí našu pomoc potrebujú. Momentálne je ale situácia dosť kritická a obávam sa fiaska, predaných je totiž ani nie 200 lístkov, a to je mesiac pred podujatím pri kapacite 4500 divákov veľká bieda.

PS: Fight Nights nás chce na odvetný duel medzi Deákom a Chupanovom poriadne naladiť, a tak do éteru vypustila ich kontroverzný prvý duel. Pozrite sa, čo je to za parádu!
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)