Nehoráznosť: XFN manipuluje s Makhmudom Muradovom a klame fanúšikov!

Neviem, čím sme si ako fanúšikovia zaslúžili takéto správanie zo strany ´jednotky´ na českom trhu, spoločnosti XFN. Už sme si zvykli na všeličo, ale takéto praktiky sme tu ešte hádam nemali!

Dňa 18. decembra 2016 sa uskutočnilo podujatie XFN 2, na ktorom sa predstavil aj hviezdny Makhmud Muradov. Nebol to pre ´Macha´ obyčajný duel, šlo v ňom totiž o titul šampióna strednej váhy organizácie XFN. V zápase s Davidom Ramiresom ale ťahal za kratší koniec a tak si opasok nakoniec Muradov nepripol.

Čo sa nepodarilo v 2016-tom prišlo v 2017-tom, keď sa Muradov opäť ocitol v klietke a nevedno prečo, keď mal za sebou prehru, bojoval zasa o titul šampióna strednej váhy so Zoranom Dodom. Nevedno aj preto, lebo šampiónom bol predsa Ramires. XFN ale zrejme nehľadelo na už odovzdaný titul a chcelo urobiť z Muradova stoj čo stoj ďalšieho šampióna. Veď domáci titul lepšie predáva lístky. Muradov výborným výkonom porazil Doda a dostal tak ako druhý v poradí opasok strednej váhy. Právoplatný opasok, čo potvrdilo aj samotné XFN.

 

Samozrejme, ak máte dvoch právoplatných šampiónov, patrilo by sa jedného vylúčiť a tak XFN naplánovalo odvetný zápas o toho najskutočnejšieho šampióna. Nebolo to nikde inde ako na majestátnom podujatí v O2 aréne. Promotér pritom niekoľkokrát oznámil, že pôjde o posledný zápas Muradova v Českej republike.

Šťastena to ale chcela inak po Ramiresovom zranení muselo XFN hľadať náhradu. Tá sa našla v podobe Tomáša Penza, ktorý sa nezľakol výzvy a vrátil sa do klietky. Nakoniec sa teda bojovalo o opasok právoplatného šampióna Muradova. Alebo žeby nie? XFN totiž neuviedlo, či sa bude bojovať o opasok šampióna. Nič to, veď aj cvičenú opicu napadne, že ak je Muradov šampión, v hre je automaticky opasok. Veď aj XFN už pol roka tvrdí, že Gáborovi vzal opasok Sayah, čiže je to tutovka.

Samotný zápas nakoniec Penzovi nevyšiel podľa predstáv, keď ho Muradov ukončil už v prvom kole. Po vyhlásení výsledkov ale prišiel šok, Muradovovi nikto nepripol opasok okolo bedier, a tak bolo jasné, že vedenie XFN nepochopiteľným spôsobom, zrejme s cieľom ochrániť Muradova, nevypísalo súboj ako titulový. Video zo zápasu jasne dokazuje, že súboj nebol titulový. Ako to má divák chápať? XFN dá 2x po sebe šancu Muradovovi na právoplatný titul a potom, keď ho má obhajovať, tak sa rozhodnú, že ho bude mať navždy? 

  

A potom dopadol meteorit! XFN na svojej stránke oznámilo, že keďže Ramires neobhájil titul, odoberajú mu ho a šampiónom sa tak stáva držiteľ dočasného titulu Muradov. Ale veď Muradov je právoplatný šampón, veď je to jasne napísane na vašej stránke! Áno dámy a páni, XFN sa rozhodlo nevedno prečo odobrať titul prvému šampiónovi, degradovať Muradova z riadneho šampióna, ako ho počas pol roka prezentovali, na dočasného, aby ho vzápätí spravilo šampiónom riadnym. Tomu sa hovorí výsmech a riadne zavádzanie fanúšikov.

 

Šou ale nekončí. XFN zrejme zasa raz ťahala fanúšikov za nos. Tie niekoľkomesačné reči, že vystúpenie Muradova v O2 bude posledné v jeho kariére na území ČR sú totiž bohapusté lži. XFN totiž oznámilo, že ich zverenec nebude štartovať na jednom, ale dokonca na dvoch turnajoch v Českej republike (Pardubice, Praha)! Tak toto páni a dámy neviem ako vysvetlíte verejnosti.

Ale aby toho nebolo málo, Muradova XFN zrejme zbavilo titulu šampióna strednej váhy. Ako inak si vysvetliť fotografie oboch podujatí, na ktorých Karlos Vémola drží opasok, ale Muradov už nie. Odpoveď je jednoduchá, buď Muradov nebude zasa obhajovať a opasok mu zostane navždy, alebo mu ho zrejme vzali. Nuž, vyzerá to tak, že je aj nie je šampión, lebo XFN dnes pogratulovalo ´Machovi´ k narodeninám s textom, že je šampión.

 

Jedno je isté, XFN sa správa k Muradovovi ako sa im zachce, raz je šampión, potom je dočasný šampión. Šampión síce je, ale opasok neobhajuje. Raz končí v ČR, aby nastúpil na rovno dva zápasy. XFN sa zrejme v honbe za ´lupenmi´ nezastaví pred ničím a neváha fanúšikov bohapusto zavádzať a klamať. A za to by sa mala na všetkých fórach verejne ospravedlniť.

Nie je to osobné, je to iba biznis

Že vám niečo na tomto príbehu nesedí? Áno máte pravdu, je to solídna konšpirácia, ktorá mala za cieľ jediné, ukázať ľuďom, aké je jednoduché pracovať so slovíčkami a na základe vykonštruovaných vecí ponižovať konkurenciu. Tak ako sa to stalo v prípade XFN, ktorá hádže špinu na Oktagon s kartou, že v jednom z článkov sa hovorí, že je Gábor šampiónom Oktagon MMA a nie iba Výzvy. Všetci vedia ako to je, ja viem ako to je. Bol som to totiž ja a nie Oktagon, kto písal článok, kde uvádzam, že Gábor je šampión Oktagonu, a tak sa ma táto doslova detská výmena názorov osobne dotýka. Nepísal som to ale preto, aby som Gábora vyzdvihol, ale preto, že to malo dobrú fonetiku a lepšie sa to číta. Presne ako sa lepšie číta, že Muradov je šampión a nie dočasný šampión.

Týmto sa chcem ´Machovi´ ospravedlniť, že som ho použil ako príklad, pretože je to parádny fighter a mám ho rád, ale musel som na tieto praktiky novodobého politikárčenia upozorniť. Viem taktiež, že informáciu, že to bol jeho posledný zápas v ČR avizoval sám a XFN to iba prebralo, každopádne dá sa to pekne zneužiť.

Ja, a verím, že aj drvivá väčšina fanúšikov, nerobí rozdiely medzi Oktagonom, XFN, GCF a PCF. Bol som na turnajoch takmer všetkých promotérov a v prvom rade ma zaujímajú fighty. Nehovorím, že sa tu máme objímať, pretože zdravé konkurenčné prostredie je výborná vec a ja ďakujem Bohu, že tu súperia dvaja silní hráči, ktorí vedia oceniť kvalitu. Bojovať sa dá ale aj slušnou formou.

Záverom chcem uviesť, že tento článok som napísal svojvoľne, bez akéhokoľvek príkazu, či honoráru.

Vladimír Bilohuščin

Šéfredaktor SvetMMA
Kam ďalej

Karlos Vémola a Jeremy Kimball si to slovne rozdali po turnaji Oktagon 11XFN prichádza do O2 arény so zápasom Muradov vs. Kincl!Leonard Spišský: Mám podmienku, že sa musím dobre učiťZdeno Chára o súboji s Conorom McGregorom: Užil by som si toAnthony Pettis ako prvý bojovník knokautoval Stephena Thompsona!Podujatie Cage Fighting 6 prinieslo pekné ukončenia, ale aj infarktové stavy