NO-GI Cup 2017 pozná svojich šampiónov

10. februára sa konalo v hale Dukla Trenčín záverečné kolo minuloročnej sezóny NO-GI Cup 4, ktoré organizuje Slovenská Asociácia Grapplingu. Toto kolo bolo zároveň spojené s vyhlásením majstrov Slovenska a celkových víťazov NO-GI Cupu.

Najzaujímavejšie zápolenia sme videli v kategórii expert, kde boli odovzdané víťazom aj opasky šampióna. Slovenská Asociácia Grapplingu ako jedna z mála posiela svojich najlepších zápasníkov kategórie expert na prestížne zahraničné turnaje reprezentovať Slovensko, podmienkou je ale slovenská národnosť. Na turnajoch NO-GI Cup to ale podmienkou nebolo a tak, na podujatí štartovalo vyše 100 zápasníkov zo Slovenska či Čiech, pričom turnaj je otvorený pre všetky krajiny.

Na svoje si prišli aj fanúšikovia bojov v klietke, veď na štartovke sa objavilo aj mnoho MMA zápasníkov ako napríklad Tomáš Bolo, Simon Michálek, Róbert Delič, Miroslav Kubáň, Marián Jakubík, Slavomír Sabol, Tibor Halász atď.

Najprestížnejšej kategórii expert kraľoval český borec Ján Stach z Fight Club Brno, ktorý si odniesol dokonca dva opasky a to z váhových kategórii do 77kg a do 88kg. V kategórii expert do 66kg vyhral titul už druhý rok po sebe Róbert Delič, ktorý bohužiaľ pre zranenie na tomto kole neštartoval (celkovému víťazovi sa zrátavajú body z predošlých kôl ligy). V kategórii do 77kg bol udelený titul Majstra Slovenska Mariánovi Jakubíkovi, ktorý skončil tesne za Stachom. V kategórii do 99kg bol udelený titul Palovi Langerovi z Košíc. 

 

Majstri Slovenska NOGI Cup 2017:

Juniori do 80kg:

Džerenga Nikolas (GB Copacabana Košice)

Ženy:

Natália Janiuková (FD Malacky) 

Muži 66kg začiatočník:

Goran Veskov (LCC Trenčín) 

Muži 77kg začiatočník:

Krajčovič Ján (FD Malacky) 

Muži 88kg začiatočník:

Krajčovič Ján (FD Malacky) 

Muži 99kg začiatočník: 

Žáčik Tomáš (Fight Gym Bánovce) 

Muži nad 99kg začiatočník:

Výbušťok Roman (Progressive Gym Martin)

Muži 66kg pokročilý:

Benko Jakub (Laugaricio JJ Trenčín) 

Muži 77kg pokročilý:

Filip Juraj (SFG Trnava) 

Muži 88kg pokročilý:

Michal Glos (Jiu Jitsu Bratislava)

Muži 99kg pokročilý:

Simon Michálek (FD Malacky) 

Muži nad 99kg pokročilý:

Simon Michálek (FD Malacky)

Muži 66kg expert:

Róbert Delič (Jiu Jitsu pitbull Detva) 

Muži 77kg expert:

Marián Jakubik (Fight Gym Bánovce) 

Muži 88kg expert:

Bohuš Roman (Laugaricio JJ Trenčín) 

Muži 99kg expert:

Pavol Langer (GB Copacabana Košice)

Simon Michálek

Róbert Delič

Tomáš Bolo

 

V spolupráci s: Róbert Delič
Kam ďalej

Jeremy Kimball: Nie som ten typ človeka, s ktorým by ste mali chodiť do prestrelkyJanka si pýta odvetu s Pukačom: Utnu mu hlavu a vystavím si ji v obývákuPukač odpovedá Jankovi: Ty neúctivé plesnivé deckoCory Galloway: Atmosféra tu bola lepšia, ako na ktoromkoľvek podujatí v USACítil som, ako to praská, ale ten blázon to neodbúchal, vraví Lajoš KleinJe to tu, UFC mieri do Prahy!