Marpo vs Rytmus? To najlepšie, čo sa nám mohlo stať! (komentár)

No a je to dohodnuté, v decembri nás čaká súboj rapperov, keď sa na jednej strane predstaví za českú stranu Marpo, na strane Slovenska to bude Rytmus. Ako to už býva, po oznámení duelu sa strhla vlna kritiky na stranu matchmakingu. Veď kto by už chcel vidieť súboj z kategórie ´freak show´. Áno, považujem sa za hardcore fandu a práve v tejto komunite je tento duel najviac hatovaný, lebo ´veď to má nulový prínos pre bojové športy!´ S hardcore fandami to už ale také je, ak si kúpiš hodiny Casio vo výpredaji, povedia ti, že si sračka, lebo nevieš, že za tú cenu si mohol mať Swatch Boxengasse YVS423G. Ja chcem ale proste hodiny, čo ukazujú čas.

Jasné, na tomto súboji sa nájdu aj negatíva, je to totiž celkom mismatch v neprospech Rytmusa, ktorý síce trénuje box 2 roky, ale bohužiaľ iba 2 roky. Na druhej strane má Marpo za sebou veľa kvalitných duelov a iba ťažko sa dá predstaviť, že by prehral.

Súboj Marpo vs. Rytmus má ale za hlavnú úlohu zabaviť diváka a rozšíriť bojové športy medzi masy a o to tu presne ide. Stačí sa iba pozrieť na čísla. Attila Végh a Gábor Boráros, najsledovanejší fighteri v Česko-slovensku, majú na Instagrame dokopy 100 tisíc followerov, Rytmus viac ako 400 tisíc, na Facebooku dokonca viac ako 600 tisíc (Marpo 160 tisíc). Vieme si teda predstaviť, že po 10 mesiacoch masáže budú vedieť aj na Srí Lanke, že Rytmus má fight.

Samozrejme, ide tu aj o peniaze. Je ale logické, že keď si založíte spoločnosť, budete chcieť generovať nejaký zisk. A keďže je MMA ako jeden z mála športov mimo financovania zo štátneho rozpočtu, peniaze na chod líg sa musia hľadať inde. Nevidím žiaden dôvod, prečo by to nemalo byť prostredníctvom tohto ´Money Fightu´.

XFN sa podaril husársky kúsok a výborne zvládli aj načasovanie výzvy. Celý rok tak môžeme byť svedkami predávania zápasu, a že si to páni pekne slovne rozdajú, určite nebude pochýb. Zrejme nemôžeme očakávať, že atmosféra bude v takmer až umelo vytvorenej nevraživej rovine, ako tomu bolo v prípade May – Mac, ale určite dôjde k hecovaniu a trash talku, ktorý k takýmto zápasom patrí.

Nech si vraví kto chce, čo chce, Vianoce prinesú súboj, ktorý v našich končinách nemá obdobu. A neprajníkom možno iba jedno: skúste sa pozrieť do poľskej ligy KSW, kde majú muža menom ´Popek Monster´ a podobných týpkov, ktorí vypredali futbalový štadión. Už vidím ako si neprajníci povedia, že by určite nechceli predať takmer 60 tisíc lístkov...  
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)