Tomáš Možný: V Glory kto prehrá, tak veľkú šancu na predĺženie zmluvy nemá.

Tomáša Možného čaká už túto sobotu zápas na GLORY 51 v Rotterdame, kde sa predstaví aj Badr Hari. Jeho súperom bude Daniel Škvor z Českej republiky. Pred týmto zápasom sme Tomáša vyspovedali.
 


Ahoj Tomáš, ako ide príprava na tvoj zápas na Glory 51? Ide všetko podľa plánov?

Moja príprava beží už od decembra. Pripravoval som sa na zápas na Simply the Best v Poprade, ktorý je 16.3. No začiatkom tohto roku prišla ponuka na Glory 51, ktoré bude už vo sobut. Príprava beží stále v plnom prúde. Dávam do nej úplne svoje maximum. Všetok svoj voľný čas. Pred nedávnom som sa vrátil z Amsterdamu, kde som bol trénovať s Hesdym Gergesom (on bude v hlavnom zápase s Badr Harim na Glory 51) Tréning s nim mi dal strašne veľa, či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Bolo to jedno z top sústredení, aké som zažil. Dokonca som tam dostal aj ponuku, že mi zaplatia nejakú časť kempu, aby som trénoval s Hesdym Gergesom a pomáhal mu v príprave na jeho zápasy do budúcna. Zrejme som tam zanechal dobrý dojem, keďže majú o mňa záujem, čo je pre mňa veľmi motivujúce.

V akom gyme a ako dlho si bol v holandsku?

Týždeň som bol v Holandsku, v Mousid gyme. Tam trénuje Hesdy Gerges. Ja som bol osobne s ním dohodnutý na tréningu. Bol tam potom aj Mourad Bouzidy alebo Reduan Cairo. Všetko svetové topky. Ale základ bol Hesdy.

A ako vyzerali tréningy v tomto gyme? Bolo to veľmi odlišné od tých, čo máš na SVK?

Bolo to mega odlišné!!! Doma nemám sparing partnerov . Ja potrebujem super ťažkú váhu. No na SVK v mojej kvalite som iba ja a Martin Pacas. Občas sa s Martinom stretneme na pár dni a potrénujeme spolu.  Je to určite dobrý tréning pre neho a tak isto aj pre mňa. Potom nemám poriadneho lapera. Raz do týždňa sa stretávam s Lukášom Bodym. On je momentálne môj tréner Ale väčšinu času trénujem sám, myslím teda bez trénera. Tréning si vtedy vediem ja. Ale ako každý jeden športovec, aj ja potrebujem mať nad sebou svojho pána na tréningu, ktorý ma bude hnať, povzbudzovať či opravovať moje chyby.

Je známe, źe ty si z Košíc, ale tvoj klub sídli v Poprade. Nerozmýšľal si o presťahovaní do Popradu? Predsa len ako píšeš, športovec musím mať nad sebou pána na tréningu, hlavne ak sa chce posúvať. A predsa len by asi tvoja príprava bola ešte kvalitnejšia, keby si v Poprade. Alebo máš na to iný názor?

Určite by moja príprava bola kvalitnejšia, ale nie je to v žiadnom prípade reálne, aby som sa presťahoval do Popradu. Mám v Košiciach svoju rodinu, svoju prácu a svoj domov. Musel by som na to dostať ideálne podmienky. A ja som dosť naročný J. To bohužiaľ v našej krajine nie je možné.

Teraz sa vrátim k zapasu na Glory 51. Ide o historický moment, kde budú dvaja zapasníci z ČR/SR boxovať na Glory a hneď proti sebe. Čo vieš o Danovi Škvorovi a akú máš taktiku?

Taktiku samozrejme nebudem prezrádzať J. Ale tak isto ako trénoval on na mňa, ja som sa pripravoval na neho. S Danom sme kamaráti. Bol som v Spejbl gyme už pár krát na sústredení, čiže približne viem, čo ma tam od Dana bude čakať. Tak isto ako on, tak isto aj ja dám do zápasu svoje maximum. Keďže obaja sa určite chceme v TOP federácii sveta ukázať v tom najlepšom svetle.

Ako to vyzerá s tebou ďalej v Glory? Ty máš zmluvu na 3 zápasy a toto je tvoj 3 zápas v tejto organizácii. Je toto pre teba tzv. "existenčný" zápas o zotrvanie v Glory?

Určite áno! V Glory kto prehrá, tak veľkú šancu na predĺženie zmluvy nemá. Ja to mam zatiaľ 1 výhra a 1 prehra. Preto musím tento zápas vyhrať! Mám už aj niečo veľké prislúbené, ak tento zapas vyhrám. Ale na to sa vôbec nesústredím. Základ je vyhrať tento zapas!

Ako si momentálne na tom s váhou? A máš aj špeciálne upravený jedálniček? Keďže ako ťažká váha sa nemusíš trápiť s robením váhy.

Momentálne som na tom s váhou niečo okolo 115kg. Každý deň som hore dole 2 kg. Keď som začal prípravu, mal som niečo cez 122 kg. To som mal väčšinou silové tréningy, tak váha bola stále rovnaká. Potom som sa pustil viac do boxovania a do cardio tréningov, tak behom mesiaca som padol až na 110 kg. Ja strašne rýchlo naberám, ale viem aj celkom rýchlo zhodiť. Pri 110kg som už vyzeral veľmi chudý. Tak posledný mesiac beriem viac creatinu a bcaa. Čím som to dal späť na nejakých 115 kg. Jedálniček upravený nemám, ale snažím sa jesť kvalitnú stravu. Ale keďže som strašne závislý na sladkostiach, tak každý deň si dám aj nejakú drobnosť.J Niekedy aj 300 g čokoládu. J Ale poviem pravdu, že už sa neviem dočkať ako si dám po zápase nejaký mega obrovsky svieži koláč JHneď 2 týždne po tomto zápase, ťa čaká zápas na Simply the Best v Poprade. Poznáš tam svojho súpera?

Súper je tuším nejaký Grek. Nepozeral som si ho a zatiaľ ma to ani nezaujíma. Glory je Glory a všetko sústreďujem len na tento zápas.

Ako je na tom inak tvoj chrbát? Minulý rok po zápase so Samom, kde ťa zranenie chrbta veľmi obmedzilo v zápase, si hlásil dlhšiu pauzu. Už je toto zranenie doliečené?

Hlásil som dlhšiu pauzu. Bol som po zápase úplne demotivovaný tým, že kvôli chrbtu som prehral veľmi dôležitý zapas vo svojej kariére. Ale s mojim core-kondično-silovým trénerom Radovanom Gergeľom (RADY ACTIVE), sme to za celkom slušný čas dali do poriadku. No na 100% bohužiaľ môj chrbát už nebude nikdy. Ale od mojej operácie môžem povedať, že sa teraz cítim v najlepšom stave. Nepociťujem žiadne bolesti, žiadne prekážky v trénovaní. Môžem povedať, že momentálne som asi vo svojej top životnej forme. A cítim sa naozaj pripravený ako sa na Glory patrí!

Chcel by si niečo odkázať svojmu súperovi Danovi Škvorovi pred vašim zápasom? A tvojim fanúšikom?

Danovi ani nie. Uvidíme sa v Rotterdame, tam si všetko povieme.J My sme kamaráti v súkromnom živote. Vo fighte si dáme poriadne do nosa a po zápase si určite potrasieme rukou a sme kamaráti naďalej. Daniel je priateľský človek, nemám proti nemu absolútne nič. Prišla takáto ponuka, neodmietli sme to ani jeden, keďže ide o najprestížnejšiu federáciu sveta. Svojím fanúšikom by som len chcel odkázať, že si vážim každú jednu správu, telefonát či osobný rozhovor. Tieto priania do zápasu mi veľmi pomáhajú hlavne po psychickej stránke. Strašne veľa ľudí mi píše, dokonca aj z ČR, čo som veľmi prekvapený, že mám fanúšikov aj tam, keďže Daniel je z ČR.

A ešte by som chcel poďakovať sponzorom, bez ktorých by som sa v mojej kariére nemohol dostať tam, kde som! Veľká vďaka každému, kto sa podieľa na mojej priprave. 

Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"