Mackenzie Dern teší to, že pri svojom víťaznom debute v UFC bola aj knockdownovaná

Mackenzie Dern počas víkend absolvovala svoj ostro sledovaný debut v UFC. Dern bola v súboji s Ashley Yoder veľkou favoritkou a hoci napokon po split decision zvíťazila na body, priebeh duelu bol omnoho tesnejší, než sa čakalo.

Väčšina zápasu prebiehala v postoji, kde bol medzi oboma súperkami viditeľný technický rozdiel, ktorý sa Dern snažila vynahradiť dravosťou.

Tento rozdiel ale nebol príliš prekvapujúci. Predsa, zatiaľ čo Yoder mala prvý amatérsky zápas v klietke ešte v roku 2008, Dern začala s tréningom MMA len pred necelými dvomi rokmi. „Nie som a nikdy nebudem postojárka. Môjim základom je brazílske jiu-jitsu. Chcela som však ukázať, že sa zlepšujem a stáva sa zo mňa komplexná bojovníčka," povedala Dern po dueli.

Prvé dve kolá prebiehali výlučne na nohách a Dern dokonca inkasovala knockdown. V treťom kole už 'Megatinha' ukázala špičkový grappling, vďaka ktorému nakoniec naklonila misky váh na svoju stranu.

Dern však považuje za dôležité získavať skúsenosti práve zo situácií, v ktorých nie je vo výhode. „Potrebovala som si vyskúšať, ako vyzerajú tri kolá v najväčšej svetovej organizácii. Musím si prejsť cez tieto ťažké momenty, kedy budem knockdownovaná alebo sa dostanem do nevýhodnej pozície. Teší ma, že som to dnes zažila, bolo to niečo nové."

"Tento zápas mi určite pomohol v zbieraní ďalších skúseností. Som spokojná so svojím výkonom, no musím si dávať väčší pozor na to, aby som bradu držala dole a sledovala prichádzajúce údery. Súperka bola taktiež vyššia a mala opačné garde, na to z tréningu veľmi zvyknutá nie som.”

Dern by sa chcela do akcie vrátiť už na májovom UFC 224 v Brazílii. „Rada by som sa tam ukázala. V Brazílii mám ešte viac fanúšikov než v USA.” UFC si však bude musieť dávať pozor na to, aby jej našli vhodnú oponentku. Správny matchmaking je totiž pre Dern, potencionálnu búdúcu hviezdu organizácie, ktorá sa nachádza len v počiatočnom štádiu jej kariéry, priam nevyhnutný.

 
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"