Rozhovor s Martinom Pacasom pred Enfusion Abu Dhabi


Martina Pacasa už zajtra čaká dôležitý zápas na Enfusion #63 Abu Dhabí. Súperom mu bude Hicham Achalhi z Maroka. Prípadná výhra by mohla Martina posunúť k boju o titul Enfusion! Pred týmto zápasom sme Paca vyspovedali zopár otázkami.

Ahoj Maťo,
Ako išla príprava na tvoj zápas na Enfusion v Abu Dhabi? Bola niečím špecifická?

Príprava bola v pohode. Trvala len niečo vyše mesiaca... netreba to preháňať. Bola prakticky ako každá predošlá

Poznáš svojho súpera? Maš na neho pripravenú špecialnu taktiku?

Súpera poznám . Už sme sa spolu stretli v pyramíde v Žiline. Vtedy sa mu podarilo ma dať do počítania. Čo bolo zatiaľ moje jediné počítanie v zápase po ktorom som pokračoval... Taktika sa uvidí podľa pocitov v zápase

Znamená tento zápas niečo pre teba v Enfusion? Môže ťa posunúť k titulovému zápasu?

Tento zápas v prípade,že vyhrám, tak by ma mal už definitívne posunúť k zápasu o titul Enfusion.

 

Kto vlastne teraz drží titul ENFUSION? Lazzar alebo Tavares? Je pravda, źe Lazzarovi našli doping pred ich vzájomným zápasom?

Držiteľom titulu je momentálne Luis Tavares. O Lazzarovom náleze sa povráva,ale oficiálna verzia zatiaľ neexistuje

Aká je tvoja aktuálna váha? Dávaš si pozor na stravu?

Aktuálne moja váha je okolo 108kg. Od začiatku tohoto roka jem oveľa menej ako v predošlom roku. To znamená 3-4 obedove jedlá denne. Predtým to bolo 5-6 jedál denne. Stravujem sa viac-menej pocitovo, avšak sú aj jedlá ktorým sa vyhýbam.

Aké máš pred sebou zápasy do leta? Máš už niečo naplánované?

Po tomto zápase má zatiaľ čaká len zápas 28.4 na Enfusion v Žiline. Bolo by dobré keby sa do leta ešte niečo dalsie objaví...

Aké su tvoje dlhodobé plány v K1? Stať sa šampionom Enfusion? Alebo ťa láka Glory?

Dlhodobé plany nemám. Nikdy som si ich nikdy nedával. Idem schodik po schodiku... Kľudne je možné,že s tým seknem zo dňa na deň. Čo príde príde. Osobne ma nezaujíma ani boj o titul Enfusion,keď sa zamyslím nad tým, koľko bude iných existenčných veci okolo, aby som sa prípadne pripravil na takýto zápas. Tým myslím hlavne zháňanie partnerov a doprosovanie sa o nejaké peniaze na prípravu, keďže na takýto zápas sa bude treba úplne inak pripravovať ako na všetky zápasy ktoré som mal doteraz. Čo sa týka iných organizácií ukáže čas. Viem ako to funguje a aké sú podmienky v stand-up organizáciach. Nie je na nich pre mna nič čo by ma lákalo alebo aspoň motivovalo. Už som z toho asi vyrástol. Beriem veci ako sú a ako prídu. Nesnivam a držím sa pri zemi, že stále budem musieť aj tak zájsť do práce. :D

Je na SVK/ČR niekto, s kým by si rád zápasil?

Ťažké vahy na SK a CZ sa sústreďujú resp. mali by sa sústreďovať na zahraničných súperov. Všetci sa poznáme a trénujeme spolu. Vzťahy su nadštandardné... Malí pokolici (ľahšie váhy) by si mali brať priklad.

A niekto zo Svetovej špičky koho by si rád vyzval?

A zo sveta nemám nikoho vysnívaného...berem čo mi kde dajú. Jediné čo ma teraz napadá,že minulý týždeň som mal myšlienku ,že by nebolo zle na Enfusion v Žiline boxovať s Danielom Samom.

Momentálne je veľkým trendom MMA. Neláka ťa skúsiť si zápas pod týmito pravidlami?

Zápas v MMA by bol pre mňa vstup do úplne novej kategórie športu...tak by musela vyzerať aj priprava, ktorá by musela byť najmenej rok aby som sa naučil niečo na zemi. Musel by som vidieť konkrétny cieľ a konkrétnu odmenu inak na experimenty nemám čas ani prostriedky

Ďakujeme Maťovi za rozhovor a držíme mu palce v jeho zápase!
Celé podujatie bude v piatok od 13:30 vysielať DIGI SPORT 1, kde si okrem Pacovho zápasu môžete vychutnať aj titulový zápas Buakawa s Johaynom Riscom!

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!