Dočkáme sa uzavretia trilógie medzi Bispingom a Rockholdom?

Luke Rockhold a Michael Bisping po prvý raz skrížili cesty v novembri 2014, keď sa stretli v Sydney. Z víťazstva na submission sa vtedy v druhom kole tešil Rockhold.

O rok a pol na to Bisping len 17 dní pred uskutočnením UFC 199 nahradil zraneného Chrisa Weidmana, aby sa stal vyzývateľom Luka Rockholda v jeho prvej obhajobe titulu. Bisping do duelu vstupoval ako veľký outsider. Namiesto naplnenia papierových predpokladov sme však boli svedkami najväčšieho prekvapenia roku 2016.

Skóre je teda vyrovnané a vďaka okolnostiam by sme v priebehu nasledujúcich mesiacov mohli dočkať uzavretia trilógie.

Luke Rockhold sa po prehre s Yoelom Romerom opäť potrebuje vrátiť na víťaznú vlnu a zvýšiť si tak sebavedomie. Bisping zas po porážkach s Georgesom St-Pierrom a Kelvinom Gastelumom hľadá súpera pre svoj rozlúčkový zápas.

Rockhold dokonca v rozhovore s MMAFighting prezradil, že UFC sa snaží tento súboj dohodnúť pre letný PPV event s hlavným ťahákom medzi Danielom Cormierom a Stipem Miocicom. „Určite sa chcem s Bispingom stretnúť znova. Toto je duel, o ktorý mám veľký záujem. Podpíšem kontrakt, vôbec mi nezáleží na tom, kde alebo kedy by sme sa mali stretnúť. Ak by mu nevyhovovalo UFC 226, nech si vyberie iný dátum."

Brit sa k tomuto duelu vyjadril v nedávnej epizóde jeho podcastu Believe You Me: „Rešpektujem každého bojovníka, ale Luke v poslednom čase pôsobí ako mentálne postihnutý človek. Vážne, ak ho počúvate rozprávať, uvedomíte si, že má problém. Najprv som ho knokautoval ja. Potom ho takmer knokautoval David Branch a teraz ho knokautoval Romero. Nechcem byť tým, ktorý ho pripraví aj o zostávajúce mozgové bunky. Luke by sa radšej mal venovať modelingu, vyzerá dobre a darí sa mu tam."

Bisping narážal na to, že Rockhold sa stal tvárou novej kolekcie Ralpha Laurena. „Boh mu žehnaj, nech sa mu darí, nič proti nemu nemám. Skôr mi je ho ľúto. Viem, že on nestojí o moju ľútosť, no keď ho počujete rozprávať... naozaj má problém. „

Každopádne, ak mi UFC dá správnu ponuku a uzavrieme trilógiu, vravím vám, opäť ho knokautujem."
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)