Rory MacDonald zarobil od jedného sponzora viac, ako vyplatil Reebok celej karte UFC

Na svete máme nový druh financovania bojovníkov pomocou alternatívnych platidiel – kryptomien. Jedným z priekopníkov, spoločnosť Dash, totiž urobil experiment vo svete bojových športov priamo na Rory MaCdonaldovi, ktorý pôsobí pod Bellatorom.

MacDonald mal nakoniec z celého projektu parádnych 250 tisíc dolárov, čo bolo takmer o 100 tisíc viac ako mali sponzorské výplaty (165 tisíc) od Reeboku na turnaji UFC v Austine, ktorý sa odohral v rovnakom čase. Celý proces vyplácania sa snažil popísať zástupca spoločnosti Dash Jeff Smith.

„Náš systém funguje na základe cyklov. V každom cykle sa náš systém otvára a zatvára pričom v našej ´pokladnici´ pribúda ňom určitá čiastka, ktorú môžeme použiť na reklamné účely, spropagovanie značky. Roryho rola bola spropagovať značku v hlavnom vysielacom čase, čo bolo presne to, čo sme potrebovali. Prišiel za nami s myšlienkou, že ak ho budeme sponzorovať, dostane nás do televízie.“

Nebolo to ale také jednoduché, systém Dash totiž funguje na trocha iných princípoch ako klasická spoločnosť. „Zvyčajne je to správna rada alebo majiteľ, kto rozhodne, kam sa budú investovať peniaze v tak veľkej sume ako je 250 tisíc. Nie ale v našom prípade, u nás o tom rozhodlo 4700 ľudí po celom svete, ktorý si vyberali spomedzi 56 návrhov. S Rorym tak o investíciu bojovalo ešte 55 návrhov, kam lepšie investovať.“

MacDonald sa teda môže právom usmievať smerom na UFC, ktoré mu platilo násobne menej. Už sa pritom ozývajú hlasy, že už to nie je iba ´Red King´, ale množstvo ďalších bojovníkov na čele s Chael Sonnenom, kto o podporu zažiadal. V budúcnosti tak môžeme byť svedkami skutočnej revolúcie v sponzoringu. A až potom bude zaujímavé sledovať odpoveď UFC a Reeboku.
Kam ďalej

OKTAGON Výzva 3 už dnes!Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto BarboríkIdem si po teba, buď pripravený kamarát, odkazuje Rimbon Vémolovi!Ivan Buchinger podpísal exkluzívny kontrakt s XFNKhabib: Čosi ho naučím, občas ho prefackám, dám mu lekciuVémola pozýva Piráta na XFN: Dokážem Slovensku, že Pirát je namyslený blbec!