Lukáša "Maňďa" Mandinca čaká o 2 týždne životná výzva

Thaiboxera Lukáša Mandinca, prezývaného Maňďo, čaká už 7.4. najväčšia výzva v jeho kariére. Na akcii Muay Thai Evening 9 - Zerex Fight Night sa podľa pravidiel Muay Thai stretne s Thajcom Yodpitee Petchrungruangom, ktorý má na konte takmer 150 zápasov!

Ahoj Lukáś,
7.4. ťa čaká na akcii Muay Thai Evening 9 – Zerex Fight Night v Trenčíne súper z Thajska s menom Yodpitee Petchrungruang. Čo vieš o svojom súperovi?

O svojom súperovi viem, že je tvrdý a mladý s takmer s 150 zápasmi na svojom konte. Viem, že má silný klinč, výborné lakte a tvrdé lowkicky.

Je pre teba tento zápas niečím špeciálny?

Jeden z mojich zápasníckych snov je mať zápas so zápasníkom z Thajska a tým pádom bude toto pre mňa jedna z mojich najväčších výziev v kariére. Taktiež rátam, že to bude jeden z najťažších mojich zápasov.
Taktiež tým, že zápas bude doma, pravdepodobne pred vypredanou halou, to bude pre mňa niečím špeciálne. Pretože milujem naše domáce publikum, ktoré ma dokáže vyburcovať vždy k maximálnemu výkonu.

Ako ide príprava na tento zápas?

Prípravu už mám za polkou a už teraz sa cítim po fyzickej stránke výborne. Snažím sa trénovať 8x do týždňa, čo je popri práci nesmierne namáhavé. Ale všetko sa dá, keď človek chce!


Máš nejakú taktiku na tento zápas?

Keďže idem proti skúsenému Thajcovi, tak si musím dávať pozor na bezhlavé útoky, aby som si nenabehol na nejaký lakeť, keďže tie má výborné! V zápasoch si hlavne verím na svoj klinč, ale Thajci sú známy výborným a silným klinčom, tak som sám zvedavý ako sa mi bude v ňom dariť. Určite ale budem kombinovať aj box s lowkickymi, keďže to na Thajcov poväčšinou platí. Ale samotnú taktiku budeme s trénerom dolaďovať priamo v zápase, kde uvidíme, čo na Thajca bude platiť.

Máš upravený jedálniček pred týmto zápasom?

Áno, držím diétu, pri ktorej dosť trpím, keďže sa rád prejedám. Zápas je vypísaný do 61,5kg, čo je pre mňa najnižšia váha za posledné roky. Ale zatiaľ ide diéta pohode, momentálne som  už na váhe 66kg.

Je nejaký súper, s ktorým by si sa chcel niekedy stretnúť?

Určite so Seanchaiom. Je to najväčšia legenda a môj vzor v Muay Thai. Aj keď by sa pohral Saenchai so mnou ako mačka s myšou a poslal by ma na PN-ku, tak pre mňa by to bola obrovská česť s ním stáť v ringu.

Aké sú tvoje ciele v thaiboxe?

V profi ringu v našich končinách nie je moc možností, kde sa môže thaiboxer presadiť. Takže v profi ringu nejaké špeciálne ciele nemám, zápasiť hlavne s tými najlepšími.
Ale v amatérskom ringu vďaka vzniku Slovenskej Muay Thai Asociácie sa mi jeden cieľ objavil. A to ísť reprezentovať našu krajinu na Majstrovstvá Sveta IFMA, kde je mojim snom vyhrať zlatú medailu. IFMA šampionáty sú jediné amatérske podujatia, ktoré sú rešpektované všetkými a kde chodí zápasiť svetová špička! Takže každý kov tu má obrovskú cenu.

V poslednej dobe je veľkým trendom MMA. Neláka ťa skúsiť si zápas aj pod týmito pravidlami?

Áno, láka ma to. Keďže kedysi som trénoval grappling a jiu jitsu, takže nejaký základ čo sa týka zeme mám. Takže ak by prišla zaujímavá ponuka, asi by som do nej šiel po konzultácii s mojim trénerom.

Chceš niečo odkázať svojím fanúšikom?

Chcel by som všetkých pozvať 7. Apríla do Trenčína na môj ťažký zápas s Thajcom Yodpitee Petchrungruagnom na Muay Thai Evevening 9 – Zerex Fight Night. Každý kto ma už niekedy videl zápasiť vie, že v zápasoch nechávam všetko. Do ringu vstupujem s tým, že som tam ochotný doslova zomrieť a podľa toho sa snažím aj zápasiť! Takže opäť bude poriadna vojna a budem rád, keď vás budem mať v publiku za sebou!

 
Kam ďalej

Karlos Vémola a Jeremy Kimball si to slovne rozdali po turnaji Oktagon 11XFN prichádza do O2 arény so zápasom Muradov vs. Kincl!Leonard Spišský: Mám podmienku, že sa musím dobre učiťZdeno Chára o súboji s Conorom McGregorom: Užil by som si toAnthony Pettis ako prvý bojovník knokautoval Stephena Thompsona!Podujatie Cage Fighting 6 prinieslo pekné ukončenia, ale aj infarktové stavy