Rozhovor s Monikou Chochlíkovou pred MTE 9


Monika Chochlíková je jediná Majsterka Európy v K1 asociácie WAKO zo Slovenska a taktiež jediná Slovenka, ktorý je aktuálnou svetovou jednotkou K1 v rebríčku najprestížnejšej amatérkej asociácie WAKO.

Už o týždeň ju čaká pre domacím publikom v Trenčíne zápas v K1 proti súperke Rachele Ragosta z Talianska!

Ahoj Monika, už ďalšiu sobotu ťa čaká zápas v Trenčíne na Muay Thai Evenig 9 – Zerex Fight Night. Ako sa cítiš na tento zápas?

Ahoj, cítim sa super, už sa neviem dočkať.

Ako ide príprava na zápas?

Ako vždy, momentálne uberáme na tréningov a pridávame viac regenerácie, aby bolo načasovanie na 100%.

Poznáš svoju súperku? Pripravuješ sa na ňu nejako špeciálne?

Ja si súperky pred zápasom nepozerám, verím môjmu trénerovi, ktorý vymyslí správnu taktiku. Keď si pozerám zápasy mojich súperiek, som zbytočne nervózna. Teraz keď neviem, do čoho idem, nemám z toho veľkú hlavu, neobmedzuje ma stres a môžem trénovať naplno.

Zápasí sa ti doma pred domácim publikom dobre? Nebývaš pod tlakom?

Mne sa doma zápasí najlepšie. Je to proste doma. Je super mať zápas vo veľkej aréne, no keď tam nemáte svojich fanúšikov, tak je to na nič. Ľudia v Trenčíne dokážu vytvoriť neuveriteľnú atmosféru a keď ich počujem, neviem sa dočkať môjho nástupu do ringu.

Aké sú tvoje najblišžie plány po tomto zapase?

Čaká ma premiérový zápas na ENFUSION už 28.4. v Žiline, a potom mám zápasy až v júni a júli, pretože momentálne dokončujem bakalárku a začínam sa pripravovať na štátnice.

Máš nejakú vysnenú súperku?

Raz by som chcela zápasiť s Anissou Meksen alebo Iman Barlow, no momentálne by ma obe asi ešte zbili :D. Takže tieto zápasy ešte majú čas.

Aký je tvoj cieľ na sezónu 2018?

Môj cieľ je prežiť :D. Momentálne prežívam asi najťažší rok po psychickej stránke, či už v osobnom živote alebo v tom fighterskom a dáva mi to dosť zabrať. Chcem ale vyhrať každý jeden zápas. V októbri/novembri ma čakajú ME WAKO v K1 v Bratislave, kde sa pokúsim obhájiť prvenstvo spred dvoch rokov, tak dúfam, že sa mi to podarí.

A tvoje ciele celkovo v tomto športe?

Ja moc skromná nie som. Dávam si tie najvyššie ciele, pretože tie ma posúvajú najďalej. Veľmi by som si priala získať medailu na Majstrovstvách Sveta WAKO v K1 (kickboxe) a takisto na ME a MS IFMA v thajskom boxe. Ostatné amatérske organizácie v týchto športoch nemajú žiadnu cenu, tak ma ani neláka tam boxovať. Som presvedčená, že ak sa mi tieto sny splnia, určite mi to nebude stačiť a asi vyskúšam zápasy v boxe :D.

V poslednej dobe sa stáva veľmi populárnym MMA, neláka ťa to tam skúsiť?

Veľmi ma láka vyskúšať zem, no MMA ako šport ma neláka, pretože mi príde, že v niektorých momentoch to už nie je šport ale bitka. Hlavne moc neobľubujem kúpeľ v krvi a skoro každý zápas v MMA, ktorý vidím, tak skončí. Čo sa týka tej zeme, veľmi rada by som sa to naučila, akurát, už teraz cítim, že môj chrbát nie je úplne zdravý a často to cítim aj na tréningoch K1 a thajského boxu.

Chcela by si niečo odkázať svojim fanúšikom?

Milí fanúšikovia, ďakujem vám za vašu podporu, a dúfam, že mi budete fandiť aj naďalej.

 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!