ACB 84: Kvalitné zápasy, ktoré (ne)lákajú slovenského fanúšika (komentár)

Slovenská premiéra organizácie ACB je za dverami, no už teraz možno povedať, že bude mať trpkú príchuť. Vinou zranení sa nepredstavia Attila VéghĽudovít Klein, čo boli pre bežného slovenského fanúšika asi najväčšie magnety podujatia, pri ktorých rozmýšľal, či si kúpiť lístok alebo nie.

Ťah neznámeho marketingového mága vypromovať len jeden zápas ako „zápas roka“ ostro narazil. Akosi sa nepočítalo s možným zranením, a tak promo dostalo značnú trhlinu. Možno bolo potrebné predstaviť aj ostatných kvalitných zahraničných borcov, ktorí sa predstavia na turnaji a slovenský fanúšik by si snáď našiel svojich obľúbencov.

Osobne sa teším na všetky zápasy, ale vypichol by som pár borcov, ktorých budem pozorne sledovať. Určite som zvedavý na nový hlavný zápas, a na to, ako sa veterán StrikeforceUFC Nah-Shon Burrell popasuje s tretím ťažkým súperom od decembra. Pre Arbiho Agujeva to bude veľký test a asi najťažší súper od zápasu s Patrikom Kinclom. Súboj bývalého šampióna jednej z najväčších britských organizácií BAMMA, Ranyho Saadeha s neporazeným Trentom Girdhamom bude stáť tiež určite za to. Ďalej tu máme kvalitného Adlana Bataeva, ktorý pred necelým rokom bojoval o titul v pérovej váhe ACB, kde tesne prehral na body so šampiónom Maratom Balaevom a pripísal si tak prvú prehru kariéry, ktorú však odčinil dvoma víťaznými zápasmi v rade. Američana Joshuu Avelesa som ešte nevidel v nudnom zápase a jeho posledné súboje dvíhali divákov zo sedadiel. Na jeho zápas Poliakom Zielinskim, ktorý dokázal ukončiť aj nášho Mira Štrbáka, som mimoriadne zvedavý. Ďalší veterán UFC Ron Stallings, ktorý zobral narýchlo zápas s „divočákom“ Toledom? Neni o čom. Bývalý bojovník WSOF a viacnásobný headliner Louis Palomino, ktorý zviedol dva ťažké a krásne zápasy s hviezdnym Justinom Gaethjem ma zaiste čo ponúknuť tiež.

V neposlednom rade sa budú oči všetkých fanúšikov upierať na Rolanda Čambala, ktorého v ďalšom ťažkom zápase preverí Kórejčan Jae Young Kim. Ten síce v poslednom zápase podľahol na body neporazenému Baysagurovi Vakhitovovi (8-0), no predtým ťahal úctyhodnú deväťzápasovú víťaznú šnúru. V tejto šnúre „vypol“ napríklad Bulhara Deyana Topalského (16-5) či legendu Matta Horwicha. Z 23 vyhraných zápasov ukončil 15 na KO/TKO. A to hovorí samo za seba.

Kto chce teda vidieť zahraničnú kvalitu spolu s jediným slovenským zástupcom, určite si príde na svoje. A možno začne sledovať práve niektorého z borcov vďaka jeho výkonu na bratislavskom ACB 84!
Kam ďalej

OKTAGON Výzva 3 už dnes!Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto BarboríkIdem si po teba, buď pripravený kamarát, odkazuje Rimbon Vémolovi!Ivan Buchinger podpísal exkluzívny kontrakt s XFNKhabib: Čosi ho naučím, občas ho prefackám, dám mu lekciuVémola pozýva Piráta na XFN: Dokážem Slovensku, že Pirát je namyslený blbec!