Turnaj KSW 43 sľubuje skvelú šou

Už zajtra nás čaká turnaj organizácie KSW, ktorá len nedávno získala ocenenie za najlepšiu poľskú športovú organizáciu, keď porazila aj Poľský futbalový zväz.

KSW tak zaznamenalo ďalší veľký úspech, no majitelia organizácie Martin Lewandowski a Maciej Kawulski sa nemienia uspokojiť len s úspechom na domácej pôde a podobné meno si chcú urobiť aj v zahraničí.

Už minulý rok sme boli svedkami turnaja v Írsku a o zhruba 24 hodín budeme svedkami prvého hlavného zápasu v histórii KSW, v ktorom sa nepredstaví poľský bojovník. Vyvrcholením večera v legendárnej Hale Stulecia, ktorá bola postavená pred viac ako 100 rokmi, totiž bude zaručene skvelý súboj o titul welterovej váhy. Šampióna Roberta Soldića (13-2) v prvej obhajobe preverí Dricus du Plessis (11-1).

Soldić získal opasok v decembri po tom, čo ako náhrada za zraneného du Plessisa, doslova zdemoloval jednu z hlavných hviezd poľského MMA, Borysa Mankowskiho.

23-ročný chorvátsky ´Robocop´ týmto dominantným víťazstvom potvrdill, že je právom označovaný za budúcnosť welterovej divízie. Rovnako je však označovaný aj jeho juhoafrický súper. Du Plessis zatiaľ síce nemá na konte tak cenný skalp, no je považovaný za o čosi všestrannejšieho bojovníka.

Zápasu dodáva šťavu aj ´zlá krv´, ktorá panuje medzi oboma borcami.

 

V co-main evente sa predstaví Damian Janikowski (2-0). Na bronzového wrestlera z londýnskej olympiády čaká najväčší test v jeho doterajšej kariére v MMA. Jeho súper Yannick Bahhati (8-3) je bývalým šampiónom organizácie EFC.

 

Na karte uvidíme aj druhý titulový zápas. O uvoľnený opasok ťažkej váhy zabojujú Phil De Fries (14-6) a Michal Andryszak (20-6), ktorého všetky zápasy skončili pred časovým limitom.
Kam ďalej

Pravda o konflikte Kareš – NovotnýKhabib: „Ak chcete money fight, poriadne zaplaťte aj mne."Nate Diaz po tlačovej konferencii: „Na tom turnaji nezápasím, srať na UFC."Nate Diaz: Khabib a Conor sú moje štetkyBellator predstavil parádnu zostavu pyramídy o tilul welterovej váhyPatrik Kincl touží po odvetě s Vémolou a zůstává tedy ve střední váze