Opovrhujem každou drogou, hovorí Michal Petriš

Už zajtra nás čaká východniarske derby, keď sa v hlavnom zápase večera Titan Fight proti sebe v Snine postavia domáci Michal Petriš a Michalovčan Samuel Liška.

Ako prebehla príprava na súboj so Samuelom Liškom?

Pripravoval som sa naňho krátko, keďže idem od zranenia k zraneniu a od posledného zápasu to bolo asi 9 mesiacov, čo som netrénoval skrz zranenia, ktoré neboli vhodne na bojové športy (párkrát narazená ruka, krčná chrbtica, rameno atd.). Čiže bola to krátka príprava, no myslím, že je dobrá a bude stačiť.

V čom by si mal mať výhodu, na čo si budeš zasa dávať pozor?

No neviem, v čom by som mal mať výhodu, keďže súpera nepoznám a videl som myslím iba jeden zápas, kde mal stand up veľmi zlý. Na zemi je celkom šikovný.

Aké to bude pobiť sa pred domácim publikom?

No bude to prvýkrát, kde bude množstvo známych a rodina či kamaráti. Nehovorím, že som nikde nemal podporu, mal som a to všade veľmi dobrú. No tu to bude o čosi iné.

Avizoval si, že je to tvoj posledný zápas. Prečo?

Áno, je to posledný zápas, keďže som bol často zranený skrz to, že mam rád adrenalín a nie vždy to dopadne dobre. No možno motyka vystrelí a budem sa cítiť zdravotne dobre a nastúpim niekde. Ale je to aj z komerčných dôvodov kde tento ´šport´ je už reklama každého cukríčka v obtiahnutých, trblietavých rifliach, či nosenia sukienok a nehovoriac o dohadovaní súperov, či robenia si skóre na sherdogu.

Ďalej je tu už u amatérov doping, čo je na smiech, hovorí si bojovník a používa doping? Robiť reklamu bordelu či značkám, ktoré sa mi nepáčia za peniaze? Určite nie, mám svoju hrdosť a česť. To všetko sa mi hnusí a je mi to cudzie. Som trénujúci bitkár, nie zápasník, postavím sa komukoľvek. MMA sa budem venovať, ale len pasívne pre svoju obranu či obranu blízkych, ako by to mal vedieť každý muž.

Ty sa netajíš tým, že odmietaš doping, drogy, alkohol...

Drogy ´Jsou Boží´, veď ak sa niekto prechlastá, prefetuje, či strelí vyššiu dávku, tak si za to môže sám, že bol slaboch a neodolal tomu. Som ´Straight Edge´, čiže odporujem každej droge, či už cigarety, alkohol, fet, steroidy atď. Dokonca nepijem kávu a farebné vody. Je to už 5 rokov. Som spokojný, vidím na sebe progres. Mám okolo seba ľudí, ktorí nikam nenapredujú a stoja na jednom mieste, či už fyzicky alebo psychicky.

Ožratí sa opakujú a sľubujú habadej, cigarety mi strašne smrdia , závidím Čechom nefajčenie v baroch v celej republike a feťáci? To sú známy konfidenti. Viete týmto drogám ,chlastu a steroidom podľahne zväčša ´mládež´ a díleri či výrobcovia to zneužívajú a zarábajú na svinstve veľké prachy. Ale každý chce byť ´in´ mať letnú formu, byť zábavný , zbaviť sa problémov chlastaním, či inými drogami. Vidia to v telke a vo svojich prehnitých vzoroch a robia to. Okej, nech to robia, ale až bude pred mojimi očami predávať fet, to nie je dobre a moje pasívne trénovanie mu bude svedkom haha.

Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Chcem si otvoriť tetovacie štúdio v Humennom, no zatiaľ ešte počkám, kým nezdokonalím svoju tvorbu, aby som ľudom nerobil ´Fail Kerky´ haha, ako to robia teraz v štúdiách v... No každý sa učí, ale po desaťročí robiť hnusnú robotu je už na zamyslenie.

 
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)