Petriš a Hudák na domácej pôde víťazne

Snina v sobotu privítala už štvrté vydanie podujatia TFN, ktoré sa premiérovo predstavilo na ďalekom východe. Na štartovke pritom figurovalo niekoľko domácich bojovníkov na čele s Michalom Petrišom a Jánom Hudákom.

Samozrejme, oči divákov sa najviac upierali na hlavný zápas večera, v ktorom Petriša vyzval talentovaný Michalovčan Samuel Liška z MMA Team Slovakia Michalovce pod vedením Tibora Šimoniča. Taktika Petriša bola jasná, udržať súboj v postoji, naopak, Liška mal mať výhodu na zemi.

Hlavný zápas večera priniesol presne to, čo diváci očakávali – súboj, ktorý dvíhal zo sedadiel. Prvé kolo bolo totiž plné zvratov, keď sme boli svedkami grapplerského súboja na zemi. O čosi lepšie sa viedlo Liškovi, ktorý zaznamenal radu tvrdých lakťov, dostával sa do full mountu a takmer duel ukončil arm barom, či rear naked chokom. Petriš sa ale z kritických pozícií dokázal dostať a súboj tak pokračoval v druhom kole.

Tu po úvodných výmenách Petriš výborným kopom z otočky dokázal trafiť súperovu strednú časť tela a spôsobiť vybitie dychu. Liška sa snažil situáciu vyriešiť strhom na zem, čo ale Petriš využil a nasadil výbornú gilotínu, ktorou súboj ukončil a postavil tak na nohy vypredanú športovú halu.

V co-main evente sme videli známeho trénera, rozhodcu a bojovníka Jána Hudáka, ktorého preveril nováčik Šimon Bertovič z OFA Bratislava. Bertovič pritom na konte nemal žiaden profi duel a tak ho čakal skutočný krst ohňom.

Nakoniec sa zázrak nekonal, keď Hudák na súpera zatlačil hneď v úvodných sekundách. Bertovič nenašiel na nátlakovú hru odpoveď a po upozornení od rozhodcu Čambala, aby sa nedržal povrazov, si našiel Hudák cestu k rear naked choku a duel ukončil.

Okrem dvoch duelov podľa profesionálnych pravidiel MMA sme videli aj 5 amatérskych duelov a jeden súboj v boxe. Turnaj pritom poznačilo množstvo zranení, keď sa postupne menilo až 6 zápasov.

Výsledky:

Michal Petriš vs. Samuel Liška – Petriš, guilotine choke, 2. kolo

Ján Hudák vs Šimon Bertovič – Hudák, rear naked choke, 1. kolo

Igor Cur vs Tomáš Bakanec – Cur, TKO, 1. kolo

Majo Džupka vs. Štefan Kušnier (BOX) – Džupka, na body

Tomáš Michalco vs. Mário Vira – Michalco, guilotine choke, 2. kolo

Emil Blaško vs. Allesio Daniš – Daniš, TKO, 1. kolo

Richard Draganovský vs. Tomáš Zámečník – Zámečník, 2. kolo

Igor Lukačovič vs. Lukáš Sorka – Lukačovič, 1. kolo
Kam ďalej

Pravda o konflikte Kareš – NovotnýKhabib: „Ak chcete money fight, poriadne zaplaťte aj mne."Nate Diaz po tlačovej konferencii: „Na tom turnaji nezápasím, srať na UFC."Nate Diaz: Khabib a Conor sú moje štetkyBellator predstavil parádnu zostavu pyramídy o tilul welterovej váhyPatrik Kincl touží po odvetě s Vémolou a zůstává tedy ve střední váze