Kevin Lee má na to, aby sa stal vládcom ľahkej váhy (komentár)

´The Motown Phenom´ v súboji proti Edsonovi Barbozovi naplno ukázal svoje kvality, ktoré sú podceňované mnohými fanúšikmi.

Brazílčan nedokázal nájsť odpoveď na jeho wrestling. Lee ho potom na zemi zasypával tvrdým ground and poundom a už v polovici druhého kola mal na konte viac úderov, ako proti Barbozovi v decembri počas 15 minút zaznamenal Khabib Nurmagomedov.

Rodák z Grand Rapids sľuboval dominantnejší výkon ako práve ten Khabibov, no ta sa mu napriek číselným údajom nepodarilo. Khabib sa totiž proti Barbozovi ani na sekundu neocitol vo vážnom nebezpečenstve, kdežto Lee si v treťom kole poriadne “zatancoval“.

Leeho ale tento kritický moment veľmi mrzieť nemusí. Jeho výkon mierne stratil na suverenite, no dokázal, že je schopný prežiť najťažšie okamihy a rýchlo sa vrátiť naspäť do zápasu.

Zatiaľ čo on po pár sekundách išiel po, i keď zúfalom, double-legu, Terry Etim v roku 2012 nejakú tú chvíľu pobudol v inej galaxii.  

Okrem toho dnes Lee umlčal aj kritikov jeho kardia. V októbrovom dueli s Tony Fergusonom sa pomerne skoro unavil. Lee ale vtedy trpel stafylokokovou infekciou, ktorá v tom zrejme zohrala veľkú úlohu. V Atlantic City vyzeral solídne aj v piatom kole.

Stále len 25-ročný Lee už teraz disponuje skvelým arzenálom. Nezabúdajme na to, že v úvode hlavného zápasu UFC 216 dokonca poriadne zatopil i Fergusonovi. A Lee má navyše veľký potenciál na zlepšenie. Profesionálne debutoval iba pred šiestimi rokmi. Taký Eddie Alvarez sa do klietky prvýkrát postavil pred 15 rokmi.

Ľahkú váhu čaká v najbližších rokoch obmena, ktorá by sa však nemala týkať mladého Kevina Leeho. Veď sa pozrite na špičku divízie. Justin Gaethje má pred sebou už len päť duelov. Tony Ferguson a spomínaný Eddie Alvarez už majú 34 rokov.

Khabib Nurmagomedov má síce o päť rokov menej, no spolu so svojím otcom dlhšie avizujú, že ho nečaká dlhá kariéra. Conor McGregor je na tom rovnako. Aj on vo viacerých rozhovoroch uviedol, že myslí na svoje zdravie a rozhodne neplánuje zápasiť do 40-ky.

29 rokov má ešte Dustin Poirier. Ten sa s najväčšou pravdepodobnosťou nikam nechystá a spolu s Leem by mohli stáť na čele divízie aj o niekoľko rokov.

Kevin Lee určite má na to, aby prevzal žezlo a stal sa aboslútnym vládcom tejto kráľovskej divízie. A kľudne by sa tak mohlo stať ešte pred plánovanou výmenou stráží na špici váhy.
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)