Vyťahujte peňaženky, na Slovensko príde McGregor! (komentár)

Podarila sa nám neuveriteľná vec, na Slovensko príde Conor McGregor a bude hosťom našej diskusnej relácie! Takže nám prosím pošlite na účet 50 euro a za odmenu dostanete ´lupeny´ na šou, akú ste ešte nevideli.

Že má Conor zmluvu s UFC a nemôže prísť? No ale veď pošlite love, a keď nás náhodou oklame a neodpíše na facebookovu správu, tak sa nič nedeje, lebo budete vidieť aj ďalších ľudí, ako napríklad autora článku. Peniaze sa bohužiaľ nevracajú, lebo viete, to sa len tak nedá, dane a banka a byrokracia...

Asi takto funguje biznis model viacerých slovenských promotérov, ktorí si zrejme myslia, že fanúšikovia MMA žerú seno. Áno je pravda, že poniektorí do športu ešte tak nevidia, verte mi ale, že poriadna masa vie, že sa tu bohapusto klame. Ako to celé funguje?

Fáza 1: Namotávanie

Promotér naplánujem turnaj a ešte pred tým, ako si zazmluvní bojovníkov, nechá vytlačiť plagáty s ich podobizňami, lebo aj keď nič nie je na papieri, určite sme to dohodli na pive s kamarátom tvojho manažéra. Samozrejme nehovoríme tu o nejakých amatéroch, musí ísť o hviezdu minimálne lokálneho charakteru, najlepšie celoslovenského.

A masáž sa môže začať. Vyhlási sa, že sa bude obhajovať opasok, prípadne, že to bude posledný duel kariéry, alebo niečo podobné v tom zmysle, aby ľudí trafilo od nadšenia. Lístky sa predávajú už nejaký ten mesiac, ale kartu nechyrovať nikde, iba na tom facebooku svietia vedľa seba naskladané hviezdy. Ty ale promotérovi veríš a hneď kupuješ hlava nehlava lístky aj pre mamku a psa, lebo chceš na tú márovačku pozerať z prvého radu.

Fáza 2: Vytriezvenie

No a potom sa to začne komplikovať. Jeden zápasník sa zraní, druhý zrazu podpíše kontrakt s inou organizáciou, lebo veď načo by sa promotér snažil čím skôr si bojovníkov poistiť zmluvou, prípadne fighter z plagátu ani netuší, že má byť na nejakom gala a dodal ho tam promotér, lebo mu príde keš.

A začína sa hra na mačku a myš. Prvá zásada je nikomu neprezradiť, že hviezdy z plagátu na gala nevystúpia. Prečo? No preto, lebo ešte polovica haly zíva prázdnotou. Druhá zásada, za žiadnych okolností nehľadať za najväčšie hviezdy adekvátne náhrady za rovnaký obnos peňazí. Ľahšie je totiž zavolať mrzáka a ušetrí sa korunka. Tretia zásada je nepoľavovať v promovaní fighterov z plagátu! Predsa nikto sa nedozvie, kto sa presne kedy zranil a vymeniť grafiku predsa stojí ďalšie peniaze.

Faza 3: Bohapusté oblbovanie

Polovica štartovky v riti, ale zatĺkanie pokračuje až príde moment, kedy sa to už ututlať nedá. Spravidla je to v deň váženia, lebo keď sa proste fighter na vážení neukáže, tak asi na turnaji nebude. Verte mi ale, že sa stali aj také extrémy, že si promotér vymyslel, že fighter navážil inokedy, prípadne ho donúti vyjsť na váhu aj zraneného s tým, že súper je na ceste a nestíha váhu.

A potom to príde, totálne klamstvá promotérov, ako je to zákon prírody, ako sa všetko pokazilo na poslednú chvíľu, ako oni sú tí, čo sa im udiala nešťastná krivda. To sú dámy a páni totálne nezmysly a takéto klamstvá sa dejú zámerne, aby z vás verných fanúšikov vytiahli peniaze. Nič viac za tým nie je. Spravidla sa totiž o neúčasti bojovníkov vie týždne pred duelom a ak sa aj stane nehoda pár dní pred turnajom, okamžite sa majú zverejniť relevantné dôkazy.

Niektorým promotérom nejde vôbec o fanúšikov, tobôž nie o fighterov, tí aj skapať môžu, čoho sme boli svedkami, keď hviezdu zrazu nahradí mrzák, ktorý sa modlí, aby to prežil. A divák iba ostáva s úžasom civieť, že z plagátových hviezd mu maximálne ostali iba oči pre plač. Peniaze sa nevracajú, lebo veď to dielo božie, nie my. Fighteri, ktorých na plagát dali sa taktiež neozvú, lebo veď kamaráta nechcem poškodiť.

Osobne poznám minimálne 5 prípadov takéhoto krutého oblbovania platiacich divákov. Nebudem tu menovať konkrétne prípady, lebo mám rád svoj život, ale keď si porovnáte promo štartovky a výsledné karty, určite viete o čom hovorím.

Vyzývam teda promotérov, aby neklamali ľudí a peniaze si zarobili poctivou prácou, lebo takéto maniere patria niekde do Rovníkovej Guiney, nie na Slovensko, kde sa hráme na vyspelú MMA komunitu. Takisto vyzývam aj fanúšikov, nech sa neboja pýtať od promotéra späť peniaze, keď je jasné, že nedodal dôkazy o ´Božím hnevom´ zavineného zranenia bojovníka.

Verím, že si promotéri vstúpia do svedomia a prehodnotia svoj prístup. Či už aj túto prácu máme robiť za nich???
Kam ďalej

Vémola prestupuje do Oktagonu, stretne sa s Véghom!Kareš tvrdí, že Vémolov prestup sa nekoná: Máme exkluzívnu zmluvuKarlos Vémola o zápase s Véghom: Bude to najťažší zápas, aký som kedy malOrganizácia XFN zverejnila svoje oficiálne stanovisko. „Pravidlá musia platiť pre všetkých."Makhmud Muradov: Po turnaji XFN 17 sa zo mňa opäť stáva "voľný hráč"