Lomachenko prežil prvé počítanie od roku 2007 a Linaresa knokautoval v 10. kole!

Slávna Madison Square Garden v New Yorku v noci hostila ďalší veľký zápas. Hviezdny Vasyl Lomachenko chcel získať opasok aj v tretej váhovej divízii, no proti bol Jorge Linares, ktorý mal pre Ukrajinca predstavovať dosiaľ najväčšiu kariérnu výzvu.

Boxovalo sa o Linaresove tituly WBAMagazínu Ring v ľahkej váhe. Pre Lomachenka išlo odebut v tejto hmotnostnej kategórii, keďže doteraz zápasil v pérovej a super pérovej kategórii.

Aj keď sa Lomachenko vôbec po prvý raz v živote predstavil vo váhe do 61 kg, do ringu vstupoval ako obrovský favorit. Ukrajinec spočiatky napĺňal predpoklady a Linaresa vybodovával. V 6. kole ale prišiel šok!

Prekvapujúca pravačka poslala Lomachenka k zemi! Prvé počítanie od roku 2007, kedy bol knockdownovaný naposledy, ešte ako amatér.

Linares zrazu získal momentum na svoju stranu. Lomachenko sa však len tak ľahko nevzdal a hoci prehral nasledujúce kolo, potom sa vrátil do súboja a v 10. kole prišla jeho veľká chvíľa.

Podarená kombinácia zakončená úderom na telo, ktorý poslal Linaresa k zemi. Venezuelčan nebol schopný pokračovať v boji a zápas teda musel byť ukončený. Lomachenko sa tak stal šampiónom ľahkej váhy WBA a Magazínu Ring.

"Bol to skvelý zápas," povedal po zápase nový šampión. "Ten úder, ktorým ma poslal k zemi, bola to fakt dobrá rana. Aj takéto veci sa stávajú v boxe. Pripravil som sa ale na posledné kolá. Môj otec mi povedal, že mám útočiť na telo."

Lomachenkov promotér Bob Arum prezradil, že Ukrajinec by sa mal do ringu vrátiť 25. augusta. Meno súpera ale v tejto chvíli samozrejme zatiaľ známe nie je.
Kam ďalej

Pravda o konflikte Kareš – NovotnýKhabib: „Ak chcete money fight, poriadne zaplaťte aj mne."Nate Diaz po tlačovej konferencii: „Na tom turnaji nezápasím, srať na UFC."Nate Diaz: Khabib a Conor sú moje štetkyBellator predstavil parádnu zostavu pyramídy o tilul welterovej váhyPatrik Kincl touží po odvetě s Vémolou a zůstává tedy ve střední váze