UFC 224: Nunes opäť obhájila svoj opasok, Gastelum porazil ´Jacaré´ Souzu

Amanda Nunes od úvodných sekúnd dominovala hlavnému zápasu večera. Pennington poslal do kolien už prvý low kick zo strany šampiónky a americká vyzývateľka sa po zbytok zápasu takmer nedokázala vymaniť z tlaku. 

Pennington síce malá pár svetlejších momentov, no Nunes si poradila s každým náznakom nebezpečenstva. Počas prestávky po štvrtom kole Pennington povedala svojim trénerom, že už "má dosť", no oni jej dali pokyn pokračovať.

´Rocky´ tak na podlahe oktagonu zanechala slušnú kaluž krvi, kým ju zastavením zápasu nevykúpil Marc Goddard.

V co-main evente sme boli svedkami výborného stretu dvoch uchádzateľov o titul strednej váhy. ´Jacaré´ Souza začal duel veľmi dobre, no po úvodnom dejstve kondične zaostával za mladším Gastelumom, ktorý prevzal taktovku súboja. 

´Jacaré´ až do úplného záveru hrozil tvrdými údermi a pokusmi o takedown, no dvaja z troch rozhodcov sa zhdoli v tom, že víťazstvo si zaslúžil Gastelum. Ten si pýta šancu vyzvať víťaza júnového odvetného zápasu medzi Whittakerom a Romerom.

Mackenzie Dern zmietla Amandu Cooper. Dern zápas ukončila rear-naked chokom, no asi len málokto čakal, že súperku na zem dostane tvrdou pravačkou. Výhru BJJ esa ale poznačilo zlyhanie na vážení.

John Lineker potvrdil svoju povesť. Prezývka ´Hands of Stone´ ho dokonale vystihuje. Lineker tlačil Kellehera, ktorý v súboji nechal všetko, čo mal, v priebehu celého duelu. Až na konci zápasu Lineker konečne ľavým hákom Kellehera ´vypol´.

Lyoto Machida pridal do zbierky ďalšie highlight-reel KO! Legendárny Belfort po tvrdej prehre dodržal slovo a ako vopred avizoval, svoje rukavice nechal ležať v oktagone, kde sme ho podľa všetkého videli naposledy.

 
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)