ROAD FC 47: V akcii bola Gabi Garcia či skutočná Kung Fu Panda

Organizácia ROAD FC vytvorila pre tento rok Openweight Grand Prix. Štvrťfinálové zápasy sa v sobotu uskutočnili v čínskom Pekingu.

Miestna hviezda Aorigele (7-2), známy aj ako ´Kung Fu Panda´ alebo ´Heavyweight Supernova´, sa v dueli, ktorý bol hlavným zápasom galavečera, stretol s Jae Hoon Kimom (0-4). Aorigele síce bol v istých chvíľach frustrovaný, no nakoniec si postrážil výhru, keď kórejského súpera ukončil v treťom kole.

Svoj rekord na 5-0 upravila Gabi Garcia. Svetová šampiónka v BJJ síce v úvodných sekundách mala plné ruky práce, no jednotka ženskej ťažkej váhy ešte v prvom kole zlomila odpor Veroniky Futiny (0-1).

V ďalšom zápase pavúka Grand Prix sme videli arm-bar v podaní Gilberta Yvela (40-16-1 MMA, 3-6 Pride, 0-3 UFC). 

Do semifinále sa pozrie aj Oli Thompson (18-10), ktorý na TKO porazil Xiaolonga Denga (3-5).

A zo štvrťfinále postúpil tiež Chris Barnett (17-6), ktorý dokázal zdolaž Sandu Lungua (16-5).
Kam ďalej

Jeremy Kimball: Nie som ten typ človeka, s ktorým by ste mali chodiť do prestrelkyJanka si pýta odvetu s Pukačom: Utnu mu hlavu a vystavím si ji v obývákuPukač odpovedá Jankovi: Ty neúctivé plesnivé deckoCory Galloway: Atmosféra tu bola lepšia, ako na ktoromkoľvek podujatí v USACítil som, ako to praská, ale ten blázon to neodbúchal, vraví Lajoš KleinJe to tu, UFC mieri do Prahy!