Jacka Hermanssona nezastavila ani tá ´najbolestivejšia vec´, akú kedy zažil

Jack Hermansson si mohol vyberať, pre aký dôvod by mal prehrať duel s Thalesom Leitesom, ktorý bol súčasťou predzápasov UFC 224.

Hermanssona však nezastavilo zlomené rebro, ktoré utržil v prvom kole, či noha, na ktorej mohol začiatkom tretieho kola len ledva stáť a ani niekoľko dobre chytených škrtení, z ktorých sa dostal akoby zázrakom.

Švédsky rodák sa odmietol vzdať a v treťom kole zvrátil priebeh duelu. ´The Joker´ bude určite ašpirovať na ocenenie ´Comeback roka´.

Ako však Hermansson priznal v pozápasovom rozhovore, dosiaľ sa neocitol v zložitejšej situácii a skutočnosť, že to napriek tomu zvládol a zvíťazil, si preto zasúži veľké uznanie. „Rebro som si zlomil hneď v prvom kole. Bolo to strašné, cítil som, že nie je na svojom mieste. Najbolestivejšia vec, akú som kedy zažil.“

Súboj sa Hermanssonovi podarilo ukončiť vďaka svojmu povestnému ground-and-poundu. Hermansson ho prehlasuje za najnebezpečnejšie vôbec. „Všetci hovoria o Khabibom ground-and-pounde. Je fakt dobrý, no keď ja udriem súperov, ukončujem zápasy.“

Za všetky tri Hermanssonove výhry v UFC ukončené pred limitom nesie zodpovednosť práve jeho ground-and-pound.
Kam ďalej

Jeremy Kimball: Nie som ten typ človeka, s ktorým by ste mali chodiť do prestrelkyJanka si pýta odvetu s Pukačom: Utnu mu hlavu a vystavím si ji v obývákuPukač odpovedá Jankovi: Ty neúctivé plesnivé deckoCory Galloway: Atmosféra tu bola lepšia, ako na ktoromkoľvek podujatí v USACítil som, ako to praská, ale ten blázon to neodbúchal, vraví Lajoš KleinJe to tu, UFC mieri do Prahy!