Dern v podstate podvádzala, myslí si Dominick Cruz

Ani najlepší výkon kariéry nezatienil prešľap, ktorého sa Mackenzie Dern dopustila deň predtým, keď sa na váhu postavila s 223 librami. Váhový limit divízie strawweight tak prekročila až o 3,5 kg!

Dern si za to vypočula kritiku aj od Dominicka Cruza, bývalého šampióna bantamovej divízie, ktorý cez víkend podujatie UFC 224 analyzoval v štúdiu televízie Fox Sports.

„Ten rozdiel vo váhe bol naozaj veľký," povedal Cruz počas Post-Fight Show. „Dámy a páni, to je dôvod, pre ktorý rozlišujeme viacero váhových kategórií. Keď prevážite o sedem libier, tak ste sa nepokúšali spraviť váhu. Namiesto toho ste tým pre seba vytvorili značnú výhodu do zápasu. Veď ste to videli. Vyzeralo to snáď tak, že Dern nejakým spôsobom trápilo, že nespravila váhu? Nie, bola šťastná za výhru."

„A to je podstata tohto športu, každému ide len o víťazstvo. Ak napríklad zápasíte v bantamovej váhe a vy navážite ako pérová váha, získali ste výhodu. Je to obrovská výhoda, Dern podľa mňa v podstate podvádzala."

Mackenzie Dern už mala s váhou problémy aj v minulosti. Do limitu divízie strawweight sa zo šiestich pokusov nezmestila presne toľkokrát, koľkokrát ho navážila.
Kam ďalej

OKTAGON Výzva 3 už dnes!Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto BarboríkIdem si po teba, buď pripravený kamarát, odkazuje Rimbon Vémolovi!Ivan Buchinger podpísal exkluzívny kontrakt s XFNKhabib: Čosi ho naučím, občas ho prefackám, dám mu lekciuVémola pozýva Piráta na XFN: Dokážem Slovensku, že Pirát je namyslený blbec!