Dern v podstate podvádzala, myslí si Dominick Cruz

Ani najlepší výkon kariéry nezatienil prešľap, ktorého sa Mackenzie Dern dopustila deň predtým, keď sa na váhu postavila s 223 librami. Váhový limit divízie strawweight tak prekročila až o 3,5 kg!

Dern si za to vypočula kritiku aj od Dominicka Cruza, bývalého šampióna bantamovej divízie, ktorý cez víkend podujatie UFC 224 analyzoval v štúdiu televízie Fox Sports.

„Ten rozdiel vo váhe bol naozaj veľký," povedal Cruz počas Post-Fight Show. „Dámy a páni, to je dôvod, pre ktorý rozlišujeme viacero váhových kategórií. Keď prevážite o sedem libier, tak ste sa nepokúšali spraviť váhu. Namiesto toho ste tým pre seba vytvorili značnú výhodu do zápasu. Veď ste to videli. Vyzeralo to snáď tak, že Dern nejakým spôsobom trápilo, že nespravila váhu? Nie, bola šťastná za výhru."

„A to je podstata tohto športu, každému ide len o víťazstvo. Ak napríklad zápasíte v bantamovej váhe a vy navážite ako pérová váha, získali ste výhodu. Je to obrovská výhoda, Dern podľa mňa v podstate podvádzala."

Mackenzie Dern už mala s váhou problémy aj v minulosti. Do limitu divízie strawweight sa zo šiestich pokusov nezmestila presne toľkokrát, koľkokrát ho navážila.
Kam ďalej

Karlos Vémola a Jeremy Kimball si to slovne rozdali po turnaji Oktagon 11XFN prichádza do O2 arény so zápasom Muradov vs. Kincl!Leonard Spišský: Mám podmienku, že sa musím dobre učiťZdeno Chára o súboji s Conorom McGregorom: Užil by som si toAnthony Pettis ako prvý bojovník knokautoval Stephena Thompsona!Podujatie Cage Fighting 6 prinieslo pekné ukončenia, ale aj infarktové stavy