´Loma´ - 1. časť: Boxerských rukavíc sa prvýkrát dotkol len tri dni po narodení

Vasyl Lomachenko bol na tomto svete len tri dni, keď jeho otec Anatoly, učiteľ telesnej výchovy a boxerský kouč, po prvý raz položil jeho ruky na pár boxerských rukavíc.

Anatoly Lomachenko svojho syna postavil do ringu už v štyroch rokoch. Ešte pred prvým sparingom ho naučil boxovať v obrátenom garde. Vasyl vtedy porazil 6-ročného náprotivka.

Bol to ale Vasyl, kto mal šesť rokov, keď sa otca spýtal otázku, ktorej odpoveď určila jeden z jeho hlavných životných cieľov. „Čo je lepšie? Vyhrať Amatérsky svetový titul alebo zlatú medailu na olympiáde?“

„Zlatá medaila,“ znela odpoveď Lomachenka staršieho.

Ťažko povedať, nad čím v tom momente premýšľal jeho otec, no Vasyl to vzal ako sľub. „Musím to dokázať. Pre môjho otca a mňa.“

Čím tvrdšie Vasyl pracoval, tým zrejmejšie boli aj dary, ktoré zdedil. A nehovoríme iba o ambíciach, ale tiež o fyzických predpokladoch. Zatiaľ čo jeho otec bol boxerom, jeho matka, Tatiana, začínala športovú kariéru ako gymnastka. S Anatolym sa spoznali sa ako študenti na Štátnom Pedagogickom Ínštitúte v Odesse. Anatoly navrhol, aby Tatiana vyskúšala džudo.

Už po roku Tatiana skončila štvrtá na Sovietskom šampionáte v džude.

Anatoly trávil veľa času uvažovaním o atletickom výkone. Pre Vasyla bolo podľa neho dôležité dosahovať dobré výsledky aj v škole, pretože telo je riadené vzdelanou mysľou, ktorá musí dokázať správne reagovať počas stresových situácií.

Anatoly nikdy neveril v jednostranné zameranie už od mladého veku. Vasyl preto popri boxe hrával futbal, hokej a venoval sa i wrestlingu.

V 10 rokoch začal s tradičným ukrajinským ľudovým tancom. Tento nápad určite nepochádzal z Vasylovej hlavy, no taktiež sa rozhodne nedá povedať, že by bol do toho nútený.

„Otec mi to vysvetlil,“ vraví.

„Chceš byť skvelým boxerom?“

„Áno.“

„Tak potom sa musíš naučiť tancovať.“

Po škole Vasyl každý deň dve hodiny tancoval, hneď na to sa bežal domov najesť a následne zamieril do telocvične. Taký bol jeho režim v priebehu ďalších štyroch rokov. Práve tomu vďačí za fenomenály a jedinečný footwork, ktorým dnes disponuje.

Ešte na základnej škole prečítal ruský preklad Toma Sawyera. Za mlada sa naučil poľovať na bažanty a kačice a tiež loviť kapre.

Filmová séria ´Rýchlo a zbesilo´ zrejme môže za jeho záľubu v luxusné a rýchle automobily. Vasyl má v garáži Nissan 240 SX a Mercedes-AMG C63.

Na istý čas bol jeho obľúbením filmom ´300´. To je aj dôvodom tetovania, ktoré mu zdobí chrbát. „Chyba z mladosti,“ hovorí o tom trocha nesmelo.

Čo sa týka hudby, Vasyl Lomachenko obľubuje deep house.
Kam ďalej

Karlos Vémola a Jeremy Kimball si to slovne rozdali po turnaji Oktagon 11XFN prichádza do O2 arény so zápasom Muradov vs. Kincl!Leonard Spišský: Mám podmienku, že sa musím dobre učiťZdeno Chára o súboji s Conorom McGregorom: Užil by som si toAnthony Pettis ako prvý bojovník knokautoval Stephena Thompsona!Podujatie Cage Fighting 6 prinieslo pekné ukončenia, ale aj infarktové stavy