Je to oficiálne, UFC v septembri zavíta do Ruska!

UFC včera oficiálne potvrdilo to, o čom sa už dlhšie šepkalo. Svetový MMA líder tento rok konečne po prvý raz zavíta do Ruska.

A to konkrétne 15. septembra. Galavečer bude hostiť moskovský Olympíjský štadión. Ten pojme až 35 000 divákov, no UFC vraj nevyužije celú jeho kapacitu. Vraví sa, že fanúšikovia dostanú k dispozícii len 16 000 vstupeniek.

Tie pôjdu do predaja už o dva týždne.

Bude sa jednať o Fight Night a nie PPV turnaj, takže fanúšikovia môžu definitívne zabudnúť na ilúzie o tom, že súboj McGregor vs Nurmagomedov prebehne na ruskej pôde. Podľa novinára Ariela Helwaniho Dana White pred časom neklamal a súčasným plánom pre tento duel je skutočne Las Vegas.

Na ruskom podujatí sa ale určite predstaví viacero domácich borcov, na čele zrejme s Alexandrom Volkovom, ktorého s najväčšou pravdepodobnosťou môžeme očakávať v pozícii hlavného zápasu večera.

UFC okrem toho oznámilo, že Andre Gromkovski bude viceprezidentom organizácie pre Rusko. Gromkovski predtým pracoval pre Universal Studios, FOX, Viacom alebo Paramount Pictures.

Rusko je očividne veľkou súčasťou budúcnosti UFC, ktoré tvrdí, že tam má viac než 22 miliónov fanúšikov.
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)