Chael Sonnen: Fedor je sviniar, presne ako ja

Tichý, pokojný, až stoicky kľudný. To sú slová, ktoré charakterizujú legendárneho Fedora Emelianenka.

Fedor sa snáď nikdy neocitol v žiadnej slovnej prestrelke a od začiatku svojej kariéry bol zvyknutý na rešpekt zo strany jeho súperov.

Na takýto prístup však môže Fedor počas najbližších mesiacov zabudnúť, pretože v druhom kole kole Grand Prix Bellatoru sa stretne s Chaelom Sonnenom, ktorý je povestný svojím trash-talkom.

Sonnen bez váhania využije každú príležitosť k tomu, aby si do Rusa rýpol.

„Neviem, celá táto vec s rešpektom, nepozdáva sa mi to,“ hovoril Sonnen v relácii The MMA Hour. „Vyzerá ako dokonale milý chlapík, no podľa mňa to je len trik. Používa masku, rovnako to robia ja ostatní zápasníci. Našiel si svoj trik, niečo s rešpektom, pokorou a tvári sa ako hlupáčik. Niektorí ľudia si myslia, že je to fajn.“

„Mňa to ale neohromuje. Viem, že za tou plešatou hlavou a prihlúplym výrazom je špinavý, podradný zápasník, presne ako ja. Môže na seba natiahnuť akú masku len chce, nič to nemení na tom, že polonahý vchádza do klietky, kde sa živí mlátením ľudí. Je to sviniar, rovnako ako ja.“

Niekomu sa to možno podobá na situáciu spred niekoľkých rokov. V časoch, keď Anderson Silva vládol svetu MMA, si naňho nikto nedovolil slovne zaútočiť. Až pokým neprišiel ´The American Gangster´.

Sonnen tvrdí, že jeho postoj k Emelianenkovi a Silvovi má jeden rovnaký dôvod.

On je bojovník a oni sú tiež bojovníkmi. A bojovníci by spolu predsa mali chcieť bojovať.

„To je čosi, čo ma naštvalo už na začiatku mojej kariéry. Videl som, ako si zápasníci v zákulisí pýtali autogramy od iných fighterov, fotili sa s nimi. Čo to má znamenať? Ja som bojovník, ty si bojovník, tak poďme na to, nie?

„Títo ľudia chcú namiesto toho hovoriť o cti a rešpekte, no skutočnosť je taká, že sú to ozajstní “drsniaci“, trénovaní zabijaci, ktorí sa ale aj tak boja iných bojovníkov. Nikdy som tomu nechápal.“

„Po Silvovi som išiel práve preto, aby som ostatným ukázal, že aj on má len dve nohy, dve ruky a dokonca musí navážiť. Keď som začínal, nerozlišovali sa žiadne váhové kategórie. O Fedorovi platí to isté. Ľudia sa ho boja, a to nie kvôli tomu, že vyzerá nevinne a milo, ale preto, že je to zabijak, a tak si s ním radšej nechcú skrížiť cesty. Ja však nejdem po zhnitom, odpadávajúcom ovocí. Zaujímajú ma kusy, ktorých sa nikto nechce ani dotknúť.“

Dátum duelu medzi Emelianenkom a Sonnenom zatiaľ nie je presne stanovený. Prezident Bellatoru Scot Coker ale sľubuje, že tento zápas bude mať veľkú podporu poriadne nabitej karty.
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)