Nová amatérska liga MAMMAL chce siahať na najvyššie méty!

A je to tu, po mesiacoch príprav na Slovensku vznikla nová medzinárodná amatérska MMA liga MAMMAL, ktorá chce vytvoriť kvalitné podmienky pre rast domácich, ale aj zahraničných mladých talentov. Organizácia zoskupuje celú plejádu osobností zo sveta MMA a tak nečudo, že má iba tie najvyššie ciele.

Na čo sa môžu fanúšikovia bojových športov tešiť? Noviniek je viacero, ale jednou zo základných bude rozdelenie bojovníkov do vekových skupín, ktoré budú zastupovať kadeti (14-15 rokov), juniori (16-18) a muži/ženy (19+). Každá kategória bude pritom mať špecifické pravidlá, ktoré majú za úlohu eliminovať zranenia a motivovať tak bojovníkov do ďalších súbojov.

Nemenej zaujímavý bude aj bodovací systém, ktorý sľubuje veľkú súťaživosť a odmeňuje aj bojovníkov, ktorým sa možno nebude dariť najlepšie, ale zato sa budú pravidelne testovať v oktagone.

A to nie je všetko, tí najlepší totiž zabojujú o opasok organizácie MAMMAL, pričom nebudú chýbať ani finančné odmeny a azda najväčšie lákadlo, účasť na najväčších podujatiach v Česko-slovensku! Ligu totiž podporilo hneď niekoľko silných promotérov a tak nie je pochýb o tom, že nový formát má tie najlepšie predpoklady pre výchovu budúcich šampiónov.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!