Demetrious Johnson - GOAT aj bez opasku (komentár)


Tak predsa to prišlo. Takmer sedem rokov trvajúca šnúra Demetriousa Johnsona bez prehry dnes skončila. DJ našiel v mušej váhe svojho prvého premožiteľa, ktorým je olympijský víťaz vo wrestlingu Henry Cejudo.

Išlo o vyrovnaný duel, ktorý dospel až k bodovým lístkom. Dvaja z troch rozhodcov sa napokon priklonili na stranu Cejuda.

DJ síce po 11 úspešných obhajobách stratil svoj titul, no proti rozhodnutiu neprotestoval, hoci s výsledkom nesúhlasil. Súperovi zablahoželal k výhre a povedal, že sa už teší na návrat domov, kde ho čaká tehotná manželka.

DJ zostával skromný a pokorný po každej výhre a nič sa u neho nemení ani po prehre. Raz predsa prehrá každý, ide sa ďalej. Ak by sme jeho správanie po tesne porážke porovnali s tým, ako prehru (ne)prijala Joanna Jedrzejczyk, je to celkom kontrast, čo?

Ale teraz treba byť férový aj k poľskej bojovníčke. Mnoho ľudí je síce kritizuje práve za jej veľkohubé vyhlásenia, no to je jednoducho Joanna a jej povestné sebavedomie, bez ktorého by to asi už nebola Joanna Jedrzejczyk. Každý je jedinečnou osobnosťou a toto, či sa vám to páči alebo nie, patrí k Joanne.

Pre väčšinu divákov je ale samozrejme sympatickejšie správanie ´Mighty Mousa´. Preto je vtipné, že najdominantnejší šampión v histórii UFC nedostal pozornosť, akú si zaslúžil, hoci nikdy nemal problémy mimo oktagon, hoci nikdy nemal problémy s dopingom, hoci nikdy nehodil vozík na autobus, hoci sa nikdy neprezentoval kontroverznými vyhláseniami. Alebo vlastne, v dnešnej dobre bol prehliadaný práve kvôli tomu.

Ostatní bojovníci ho považovali za inovátora a skutočne najlepšieho bojovníka všetkých čias, avšak uznania širokej verejnosti sa i tak nedočkal.

Ako už bolo spomenuté vo včerajšom komentári, Johnsonovej popularite by paradoxne mohol pomôcť vyrovnaný súboj alebo prípadná prehra, ktorá aj prišla. Možno budeme svedkami čohosi podobného, čo sa minulý rok stalo Danielovi Cormierovi. Vôbec najväčšieho uznania sa dočkal až po porážke s Jonesom.

A aj keď Johnson prehral, neznamená to, že teraz vypadáva z konverzácie o najlepšieho bojovníka dejín. DJ prehral na split decision. Stačilo, aby zápas bodovali iní rozhodcovia, ktorí v ten večer boli v akcii pri iných dueloch a DJ si mohol pripísať 12. úspešnú obhajobu po jednohlasnom rozhodnutí. Len sa pozrite na hlasovanie novinárov na stránke MMA Decisions. 13 určilo za víťaza Cejuda, 12 Johnsona. Traja dokonca nabodovali zápas pomerom 49-46 v prospech Johnsona.

Ale aj tak, nehľadiac na to, či je momentálne držiteľom opasku, za všetko, čo dokázal, si Demetrious Johnson zaslúži byť označovaný statusom GOAT.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND