10 možností pre hlavný zápas turnaja UFC 230 v Madison Square Garden

3. november a UFC 230 bude pre svetového MMA lídra treťou zastávkou v najslávnejšej hale sveta. Do Madison Square Garden chce UFC vždy prísť s našlapanou štartovkou a inak by tomu nemalo byť ani tento rok. Na karte už teraz nájdeme famózne duely v strednej váhe: Brunson vs. Adesanya, Jacare vs. Branch či Romero vs. Costa.

A prebieha aj silná snaha o dohodnutie odvety medzi Chrisom Weidmanom a Lukeom Rockholdom. V co-main evente sa navyše do oktagonu (možno) vráti Nate Diaz, ktorý by sa mal stretnúť s Dustinom Poirierom.

Podujatiu však stále chýba pomyselná čerešnička na torte, teda hlavný ťahák večera. Veľa sa špekuluke o tom, ktorý zápas by mohol obsadiť túto prestížnu pozíciu, a tak sa poďme trocha zašpekulovať aj my.

V úvahu treba brať to, že UFC chce pre tento turnaj výnimočný zápas. Malo by sa jednať o súboj, ktorý bude vzbudzovať záujem širokého publika, teda vypredá arénu a k televíznym obrazovkám priláka masy ľudí. Tieto parametre spĺňali prvé dva hlavné zápasy v New Yorku, teda UFC 205: McGregor vs. Alvarez a UFC 217: Bisping vs. St-Pierre. Nakoniec ale možno UFC nebude mať príliš na výber.

1) Daniel Cormier vs. Jon Jones III

Pred rokom sme si mysleli, že rivalita medzi Jonom Jonesom a Danielom Cormierom skončila. Jonesov pozitívny dopingový nález ale všetko zmenil. Tretí zápas medzi oboma borcami je zrazu reálnou možnosťou. A je tu snáď niekto, kto by proti tomuto duelu prostestoval?

Okrem elitných vyzývateľov v poloťažkej a ťažkej váhe asi nikto. Jones a Cormier nám ponúkli dva výborné duely, najmä ten druhý stál za to, i keď trval iba necelé tri kolá. Skvelé výmeny vo vysokom tempe, MMA tej absolútne najvyššej úrovne. Jonesa a aj Cormiera radím do prvej päťky P4P rebríčka všetkých čias. Ich zápas preto považujem za, čo sa týka obsadenia, zatiaľ najkvalitnejší súboj v dejinách, ktorý už som zo záznamu videl mnohokrát a stále nemám dosť.

A tretí duel by mohol mať nový náboj, ak by sa konal v ťažkej váhe. V poloťažkej divízii DC prehral len dvakrát (oficiálne len raz) a obe porážky mu samozrejme nepripravil nik iný ako Jones. V ťažkej váhe je DC neporazený, avšak v tejto váhovej kategórii sa ešte nikdy nestretol s Jonesom...

DC by si však musel stihnúť vyliečiť zranenie zo zápasu s Miocicom a Jones by sa zas potreboval rýchlo dozvedieť verdikt za dopingový prehrešok.

2) Georges St-Pierre vs. Colby Covington

Odkiaľ sa vzala táto varianta? No, GSP v nedávnom rozhovore v Austrálii prezradil, že by sa ešte tento rok chcel znova postaviť do klietky. Kanaďan povedal, že by si vedel predstaviť súboj s víťazom duelu Khabib-McGregor, no touto možnosťou nebol Dana White veľmi nadšený.

Je navyše nepravdepodobné a až hlúpe, aby sa takýto duel konal ešte tento rok. Ak ale GSP chce zápasiť pred koncom roka 2018, súperom by mu mohol byť Colby Covington.

Ten síce kvôli zdravotným problémom prišiel o miestenku do najbližšieho titulového duelu vo welterovej váhe, no do novembra by už mal byť fit. Covington sa zatiaľ neosvedčil ako hviezda, no sám GSP je dostatočne veľkým lákadlom na PPV. Covington by naviac mohol na tlačových konferenciách využiť svoje záporácke schopnosti a o zábavu by mohlo byť postarané.

3) Jon Jones vs. Alexander Gustafsson II

Ak by sa Daniel Cormier rozhodol tak, že už viac nemieni chudnúť do poloťažkej váhy, o uvoľnený titul by si to mohli rozdať Jones a Gustafsson. Ich prvý vzájomný zápas patrí medzi to najlepšie, čo sme kedy videli, takže odveta dnes ešte lepších bojovníkov sľubuje parádnu šou.

Problémom je ale stále platná dočasná suspendácia Jonesa, ktorý navyše môže dostať aj vyšší trest a tiež zranenie Gustafssona.

4) Georges St-Pierre vs. Nick Diaz

Bratia Diazovci na jednom galavečeri? To veru neznie zle. GSP a Nick sa síce už raz stretli a bol to dosť jednostranný duel, Nick už niekoľko rokov nezápasil, naposledy zvíťazil v roku 2010, no stále ide o duel dvoch veľkých mien a to je v dnešnej dobe pre UFC prvoradé.

Komplikáciou je však prebiehajúce vyšetrovanie Diaza za údajné domáce násilie.

5) Jon Jones vs. Cain Velasquez

Lebo prečo nie? Ak USADA oznámi, že Jones sa môže vrátiť do akcie a UFC ho bude chcieť vidieť v hlavnom zápase turnaja v MSG, tak toto znie veľmi zaujímavo.

Cormierov tímový kolega Velasquez je momentálne zdravý a pripravuje sa na návrat. Áno, naskočiť do zápasu po dlhej pauze proti možno najlepšiemu zápasníkovi histórie, to nie je jednoduchá úloha. Cain ale jednoduchého súpera tak či tak nedostane a ak sa mu naskytne príležitosť pomstiť svojho kamaráta, zaručene sa o to pokúsi.

6) Daniel Cormier vs. Alexander Gustafsson II

Ak sa obaja dajú dokopy po zdravotnej stránke, Jones nebude dostupný a DC bude mať záujem o návrat do poloťažkej váhy, ide o veľmi kvalitnú titulovú odvetu.

7) Georges St-Pierre vs. Anderson Silva

Asi o 6 rokov neskôr, ale predsa? Dnes tento super fight nemá žiadnu športovú hodnotu, no už bolo povedané vyššie, tá dnes UFC nezaujíma.

Najmä Silva má časy svojej najväčšej slávy dávno za sebou, no ľudia by si tento zápas zrejme aj tak radi pozreli.

8) Nick Diaz vs. Robbie Lawler II

Ak by UFC veľmi túžilo po galavečeri s oboma Diazovcami, mohlo by sa siahnuť po tejto variante. Nick Diaz je medzi fanúšikmi stále mimoriadne populárny. Zápas s Robbiem Lawlerom mu bol ponúknutý už v roku 2016. Ale opäť, starší zo slávnej bratskej dvojice najskôr musí vyriešiť svoje problémy so zákonom.

K tomu sa nevie, ako je na tom Lawler zdravotne. Od jeho operácie kolena už ubehlo viac než osem mesiacov, no podľa informácii, ktoré boli zverejnené niekoľko týždňov dozadu, sa bývalý šampión skôr obzerá po návrate na začiatku roka 2019.

9) Max Holloway vs. Brian Ortega

Skvelý matchup, ktorý sme mali vidieť už v júli. Žiaľ, šampióna Hollowaya z podujatia vyradili zdravotné problémy, ktorých pôvod dodnes nie vysvetlený. Max už absolvoval mnoho vyšetrení, no lekári stále nedokázali nájsť presnú príčinu jeho stavu spred UFC 226.

Holloway v nedávnom rozhovore uviedol, že sa už cíti dobre a zápasiť chce ešte tento rok. 3. november je však možno až príliš skorý termín. A taktiež, tento duel zrejme ani s podporou Natea Diaza neprekoná hranicu 500 000 zakúpení na PPV. Ide síce o vysnívaný zápas pre hardcore fanúšikov, no UFC chce na takomto turnaji skôr zaujať skupinu tzv. “casual fans“, čiže divákov, ktorí pravidelne MMA nesledujú.

10) Cris Cyborg vs. Amanda Nunes

Tento super fight by mal byť ústne dohodnutý pre koncoročný turnaj UFC 232, no ak bude situácia naozaj zúfalá, UFC sa možno pokúsi presvedčiť obe aktérky bojovať o čosi skôr.

Ale ani tento duel na PPV nespraví práve žiarivé čísla, i keď Cyborg je väčším diváckym ťahákom, než si mnohí uvedomujú.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!