Zápas Lucie Pudilovej tentoraz u nás možno nebude môcť byť naživo vysielaný v televízii

UFC v priebehu týždňa potvrdilo, že jediná česká zástupkyňa v najprestížnejšej organizácii sveta sa predstaví na podujatí UFC 228 v Dallase, kde jej súperkou bude Irene Aldana.

Pre Pudilovú pôjde o štvrtý zápas v UFC. Po kontroverznej prehre na body v debute proti Line Lansberg si česká bojovníčka pripísala dve výhry v rade, keď zdolala Ji Yeon Kim a Sarah Moras.

Všetky tri tieto zápasy prebehli na predzápasoch. Tam bol zaradený aj duel s Aldanou. Nova Sport doteraz vždy po dohode s UFC zakúpila práva aj na predzápasy, aby diváci v našich končinách neprišli o súboj českej zápasníčky.

Avšak teraz by situácia mohla byť o niečo komplikovanejšia. Aj posledný zápas s Moras síce patril k predzápasom, no išlo o televíznu porciu prelims, zatiaľ čo tentoraz bol duel Pudilovej umiestnený na predzápasy, ktoré sa exkluzívne vysielajú na UFC Fight Passe.

Bežný turnaj UFC sa totiž skladá z troch častí. Prvej porcie predzápasov, ktoré sa vysielajú len na Fight Passe, potom druhej porcie predzápasov, ktoré sa vysielajú v televízii a následne hlavnej karty.

Pudilová už ale predsa zápasila aj na predzápasoch, ktoré sa vysielali exkluzívne na Fight Passe a Nova Sport jej duel aj tak vysielal, tak kde by mal byť problém, však?

No rozdiel je v tom, že turnaje v Singapure a v Londýne, na ktorých Lucie zápasila s Kim a Lansberg, boli celé exkluzívne odvysielané len na Fight Passe (v USA). Tieto turnaje sa skladajú len z dvoch častí, a to jedných dlhších predzápasov a hlavnej karty. V USA ich môžu naživo sledovať len predplatitelia tejto služby, no v Európe to pri takomto type galavečera funguje trocha inak.

Exkluzívne UFC Fight Pass podujatia sú napríklad v Británii celé vysielané na kanalí BT Sport, vrátane predzápasov, aj keď tento kanál zvyčajne pri bežných turnajoch vysiela len televíznu porciu prelims. Pre Nova Sport tak nebolo až takým problémom kúpiť práva aj na predzápasy, keďže sa vysielajú aj inde v Európe.

Pri UFC 228 to tak môže byť väčší oriešok. Pôjde o počítaný galavečer, ktorý sa skladá z troch častí a tá prvá, Fight Pass porcia predzápasov, sa vôbec nezvykne vysielať v televízii nikde na svete.

Zostáva tak už len dúfať, že televízia Nova Sport s UFC nájde spoločnú reč a dostane výnimku, aby mohla vysielať celý galavečer.

Alebo, ak ešte nepatríte medzi predplatiteľov Fight Passu, si túto službu konečne aspoň na jeden mesiac vyskúšajte, vyjde vás to 8 €. To vôbec nie je zlá cena, keď zvážime, čo všetko FP ponúka. Virtuálna knižnica všetkých zápasov UFC, WEC, Strikeforce, Pride, Cage Warriors a ďalších organizácií. Okrem toho všetky relácie či všetky série legendárnej reality šou The Ultimate Fighter.

Poprípade môžete byť šikovní a práve v čase UFC 228 zneužijete skúšobnú ponuku Fight Passu, ktorý môžete na 7 dní využívať úplne zdarma.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko