XFN, PCF a MAMMAL spojili sily, mladé talenty neboli ešte nikdy bližšie veľkým pódiám

Na domácej scéne existuje viacero zabehnutých organizácií, ktoré vychovali naše najväčšie hviezdy. Najstaršou je ale Pit Cage Fighting, ktorý v decembri napíše už svoju 19. kapitolu. A práve s touto organizáciou zastúpenou Dávidom Kedžuchom podpísal promotér XFN Petr Kareš spoluprácu.

A nie je to iba spojenie XFN a PCF, túto dvojicu totiž doplní aj amatérska liga MAMMAL, ktorá má za sebou už dva úspešné turnaje. Spojenie týchto troch organizácii má zaručiť rast tých najväčších talentov, čo je aj prioritou spolupráce.

“Našim cieľom je nastavenie cesty bojovníka,” objasňuje Dávid Kedžuch. “Fighter, ktorý bude v amatérskej lige MAMMAL úspešný, bude podávať kvalitné výkony a bude sa pravidelne zúčastňovať všetkých kôl, bude prednostne postavený do nastávajúcich podujatí PCF.”

Tuto ale cesta nekončí, pretože práve Pit Cage Fighting bude bránou na tie najväčšie podujatia organizácie XFN. “ Keď bojovník bude následne úspešne čeliť výzvam na podujatiach Pit Cage Fighting, bude samozrejmosťou, že sa bude posúvať na väčšie podujatia. Doporučíme ho XFN, ktoré ho začlenení do štartovky niektorého zo svojich podujatí,” pokračuje Kedžuch a dodáva, že rovnako sa fanúšikovia PCF môžu tešiť na hviezdy z XFN.

Okrem spolupráce na budovaní hviezdnych bojovníkov už od mladých talentov sa organizácie dohodli aj na spoločnej propagácii turnajov a následnému zviditeľňovaniu MMA na Slovensku.

Prvú spoluprácu naplánovalo trio už na koniec októbra, keď v Levoči usporiadá podujatie amatérskej ligy MAMMAL. Mladé talenty tak majú jedinečnú možnosť prepracovať sa až na tie najväčšie pódiá domácej scény.

 
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!