Vémola so šampiónom, Buchinger o titul. Bratislavská štartovka XFN bude parádna!


´Najväčšia MMA akcia v histórii slovenskej scény´, také má byť podujatie XFN 14 na štadióne Ondreja Nepelu, keď sa promotér prvýkrát pozrie do Bratislavy. A prinesie poriadne nabitú štartovku! Už dávnejšie bol odhalený menoslov domácich hviezd, ktoré sa na turnaji predstavia, ich súperi ale boli zahalení rúškom tajomstva. Až doteraz.

Azda najväčšia pozornosť sa bude upierať na Ivana Buchingera. Veď ´Buki´ sa na domácej pôde nepredstavil neuveriteľných 8 rokov, pričom za ten čas získal opasok šampióna v britskom Cage Warriors a ruskom M-1 Global, ktorá momentálne patrí do top 5 organizácii sveta. Ivan si na svoj pás môže v novembri pripnúť ďalší opasok, tentokrát XFN. Aj keď jeho súper nie je zatiaľ známy, po zápase s Pokorným, môžeme očakávať jedine meno svetovej kvality.

Také bude mať aj Karlos Vémola. Po tom, čo Siwy neprešiel lekárskou prehliadkou, bolo rozhodnuté. ´Terminátora´ preverí šampión organizácie Phoenix Moise Rimbon. Ten má na svojom konte z posledných 13 zápasov 11 výhier, a tak je jasné, že Karlosa čaká jedna z najväčších výziev kariéry.

V akcii uvidíme aj skúseného Rolanda Čambala. Aj keď sa mu v posledných dueloch veľmi nedarilo, musíme podotknúť, že to bolo v ruskej lige ACB, kde ho preverila skutočná kvalita. ´Rolo´ sa bude chcieť vrátiť na víťaznú vlnu práve v Bratislave, kde to ale nebude mať zasa jednoduché. Veď sa proti nemu postaví bývalý šampión XFN David Ramires. Uvidíme teda, či sa Čambal hneď prvým duelom zaradí medzi ašpirantov na titulový duel.

 

Ak hovoríme o najväčších talentoch domácej scény, meno ´Lajoš´ Klein okupuje prvé priečky. Mladý bojovník má za sebou úspešné vystúpenia v ACB, ale aj premiéru v XFN, kde dokázal triumfovať dominantným spôsobom. Klein sa netají tým, že na ceste do UFC ho nezastaví nikto a Arbi Mezhidov bude ideálnym súperom na prienik medzi európsku špičku v kategórii do 66 kilogramov. Tu netreba nič iné, iba pozrieť sa na štatistiku Mezhidova: skóre 11:2, 7 výhier v rade, pôsobil v ACB, 6 rokov neporazený...

Ďalší superfight? Prečo nie! Miroslav Štrbák je na domácej scéne veľký pojem a tak nečakajme nič iné ako parádny duel. A že sa máme na čo tešiť! Mohamed Sayah je totiž meno, ktoré pozná celé česko-slovenské publikum. Veď kto by si nespomenul na parádnu výhru nad Gáborom Borárosom, či výborný duel s Patrikom Kinclom, ktorého Sayah poriadne potrápil. Tentokrát to ale bude ešte lepši Sayah. Prečo? Pretože konečne Francúza uvidíme bojovať vo svojej prirodzenej váhe do 70 kilogramov a tak nebude mať hmotnostnú nevýhodu. Štrbák tak bude musieť vytiahnuť tie najväčšie zbrane.

Už tieto duely sľubujú skutočný sviatok MMA, keď nás čaká celá plejáda špičkových súbojov. Keď k tomu pridáme ešte mená ako Barborík a Koky, ktorí sa na turnaji taktiež predstavia, neexistuje žiadna iná možnosť, ako prísť 18. novembra osobne podporiť svojich favoritov na zimný štadión Ondreja Nepelu a vytvoriť tak neopakovateľnú atmosféru, ktorú vídame iba na najväčších svetových turnajoch MMA.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND