Prekliaty turnaj v Sao Paule môže prekvapiť (komentár)

Do podujatia v brazílskom Sao Paule už zostávalo len 6 týždňov a UFC stále oficiálne nemalo potvrdený hlavný zápas pre tento galavečer. To sa zmenilo oznámením duelu medzi Gloverom Teixierom a Jimim Manuwom. 

Teixiera sa však zranil a turnaj prišiel o domácu hviezdu v hlavnom zápase. UFC sa podarilo nájsť kvalitnú náhradu v podobe ďalšieho brazílskeho bojovníka Thiaga Santosa, ktorý sa mal stretnúť s Manuwom.

Smola ale pokračovala. Manuwa sa len krátko po prílete do Brazílie zranil pri behu. Keďže na karte sa nenachádzal žiadny iný veľký zápas, UFC nutne muselo zohnať Santosovi náhradu. Na ponuku nahradiť Manuwu iba necelý mesiac po brutálnom víťazstve nad Timom Williamsom kývol Eryk Anders.

Od duelu Teixiera-Manuwa sme sa teda dostali k súboji Santos-Anders, no to pre fanúšikov vôbec nie je až takou zlou správou. Nový hlavný zápas je štylisticky ešte zaujímavejší ako originálne oznámený duel Teixiera-Manuwa.

Čo už brazílskych fanúšikov mrzieť môže, je skutočnosť, že v Sao Paule sa mohol predstaviť hviezdny Jose Aldo, ktorý v nedávnom rozhovore prezradil, že mu bol ponúknutý duel s Donaldom Cerronem v ľahkej váhe, avšak Aldov tréner Andre Pederneiras bol proti, pretože jeho zverenec by na prípravu nemal dosť času.

Zranenia navyše z tohto galavečera vyradili iných brazílskych zápasníkov, na ktorých sa miestni diváci určite tešili. Ketlen Vieira mala v co-main evente zápasiť s bývalou šampiónkou Invicty Tonyou Evinger, Antonio Carlos Junior zas mal bojovať s "ring boyom" Invicty a víťazom TUF Nations Eliasom Theodorouom.

Okrem toho dnešný turnaj prišiel aj o Neila Magnyho, ktorý sa pôvodne mal stretnúť s Alexom Oliveirom, no UFC radšej Magnyho presunulo na podujatie v Argentíne, kde v hlavnom zápase vyzve Santiaga Ponzinibbia. A ešte minulý týždeň sa zranil aj Belal Muhammad, ktorý mal preveriť Elizeua Zaleskiho Dos Santosa. Zaleski síce dostal náhradného súpera, no po piatich výhrach v rade by si zaslúžil kvalitnejšiu skúšku.

Fight Night v Sao Paule teda prišiel o viacero zápasov, kvôli čomu by sa mohlo zdať, že je azda prekliaty. Zápasníkom na tejto štartovke sa na päty lepila smola, no napokon nás po dlhej dobe predsa čaká 14 zápasov. Na karte však nenájdeme žiadnu veľkú hviezdu, čo, žiaľ, mnoho ľudí odradí od sledovania tohto turnaja. 

To je veľká škoda, pretože na finálnej štartovke je stále niekoľko štylisticky veľmi zaujímavých duelov, čo by fanúšikom MMA malo bohate postačiť. Mnohí zo súčasných rozmaznaných divákov si však radšej počkajú na zápasy známejších zápasníkov a dnešné gala odignorujú. 

Ak sa ale nazývate fanúšikom MMA, dajte tomuto podujatiu šancu zabaviť vás. Turnaje, od ktorých sa toho veľa nečaká, nás navyše už neraz milo prekvapili vyprodukovanou akciou, tak verme, že to bude prípad aj dnešného turnaja.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!