Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto Barborík

Jeden z najväčších talentov, Vojto Barborík, sa už nesmierne teší na podujatie XFN 14, ktoré privíta zimný štadión Ondreja Nepelu. Vojto to ale ani tentokrát nebude mať ľahké, veď proti nemu bude stáť neporazený Nino Skrilelj.

“Súper pochádza z Čiernej hory a má skóre 5-0,” prezrádza Barborík. “Vekovo sme na tom tuším rovnako, takže je to super. Je to komplexný bojovník, má ukončenia na zemi aj v stoji. Trénuje poctivo a je zatiaľ neporazený, takže bude hladný po výhre “

Aj keď si zástupca OFA Bratislava nemyslí, že to bude najťažšia skúška v doterajšej kariére, súpera určite nepodceňuje. “Medzi moje najťažšie zápasy zatiaľ patrí predposledný zápas na akcii XFN Fight of Gladiators proti Robertovi Pastuchovi a zďaleka sa to nedá porovnať ani proti zápasu so šampiónom Tomášom Deákom. Čakám ale, že súper mi nedá nič zadarmo.”

Príprava pred duelom prebieha OFA gyme, kde Barborík pod vedením Ilju Škondriča absolvuje MMA tréningy, ale nezabúda ani na postoj, keď jeho techniku zdokonaľujú tí najlepší v obore. “Ilja mi dozerá na chod celej prípravy, ale veľmi by som chcel zdvihnúť aj prácu mojich stand up trénerov. Tým hlavným na thajský box je Igor Daniš, ale taktiež mi pomáhajú Maťo Beňo a Martin Sily, ktorým taktiež ďakujem.”

Okrem toho Barborík pravidelne absolvuje tréningy v SFG gyme pod Attilom Véghom a taktiež piluje svoju najsilnejšiu zbraň BJJ doma v svojom klube JungleBJJ Nitra. Tu trénuje s hlavnými sparingami Matúšom Arpášom a Martinom Budayom. A to nie je všetko, Barborík totiž stihol tvrdú prípravu v Tatrách a ďalší zaujímavý kemp ho ešte čaká.

Pred duelom sa samozrejme musí aj taktizovať, Barborík má ale v hlave iba jedno. “Taktika bude jednoznačne vyhrať! A myslím si, že už v tom zápase na XFN v Nitre som ukázal, že viem aj niečo iné ako zem a ako ja tak aj môj postoj sa neustále vyvíjame. Môžete čakať peknú, novodobú školu MMA!”

A Barborík nekončí, v hlave už totiž má niekoľko nových výziev a tak sa máme na podujatiach XFN na čo tešiť. “Mám v hľadáčiku pár súperov, ale poviem to len takto, že sú z Čiech a Rakúska. Nebojím sa žiadnych výziev, ale toto je otázka až po zápase,” ukončuje Barborík, ktorý má pri momentálnej forme všetky predpoklady stáť sa novou slovenskou superstar.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!