Chcem ho ukončiť high kickom, hovorí Peter Baláž


Už dnes sa môžeme tešiť na ďalšiu nádielku MMA. Tentokrát sa pozrieme do Rumunska, kde je na programe podujatie RXF 31, ktoré bude mať výraznú slovenskú pečať. V hlavnom zápase večera sa totiž predstaví Peter Baláž, ktorý vyzve veterána PRIDE a rumunskú legendu Alexandru ´Sandu´ Lungu (16-5).

„Je to veterán a je veľmi skúsený, no každý je len človek z mäsa a kostí,” hodnotí súpera Baláž. „Určite mám voči nemu rešpekt za to, čo všetko už dokázal. Teraz je to ale môj súper a ja budem tvrdý a nič mu nedarujem.”

Aj keď bude Peter na horúcej rumunskej pôde, tlak nepociťuje, keďže v tíme vládne skvelá atmosféra. V zápase by pritom mohol mať navrch najmä v stand upe. “Mojou veľkou výhodou sú bohaté skúsenosti z postojových športov, výška a kondícia,” pokračuje Baláž a dodáva, že súboj by chcel ukončiť vysokým kopom.

Slovenský reprezentant sa na súboj poctivo pripravoval vo Free Fight Club Detva pod vedením Róberta Deliča. A práve on bude sekundovať svojmu zverencovi v rohu. “Súpera sme si napozerali a pripravovali sme sa na jeho silné stránky, čo je dobrá práca na klietke a kontrola na zemi. Makali sme na kondícii a silovej vytrvalosti, keďže sa chceme dosť pohybovať,” hovorí Delič a prezrádza aj čosi z taktiky.

“Myslím si, že súper sa bude snažiť dostať na telo, kontrolovať oktagon a pracovať na strhu. Peťo ma lepší postoj, takže budeme kopať a udierať z ústupu. Máme, samozrejme, aj plán, keď sa súper dostane na telo a bude chcieť využiť grappling, v ktorom je dosť silný.”

Baláža tak čaká skutočný krst ohňom, veď Lungu na domácej pôde v RXF vyhral posledné štyri duely na TKO v rade, pričom si pripísal aj skalp Martina Chudeja. Ostáva tak dúfať, že všetko pôjde podľa plánu a Petra uvidí čoskoro ja slovenské publikum. “Chcel by som určite zápasiť aj na domácej pôde. Všetko sa však uvidí po zápase.”

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!