Tomáš Možný: Po tomto zápase sa pravdepodobne k MMA už nevrátim

Momentálne jeden z najúspešnejších kickboxerov domácej scény Tomáš Možný podpísal najprestížnejšiu organizáciu sveta Glory. Mal však jednu podmienku, zápas podľa pravidiel MMA. Organizácia XFN tak do Steel Arény privedie muža, ktorého svet pozná pod prezývkou ´The Slovak Giant´!

Momentálne si na roztrhanie, keď si podpísal rovno dva exkluzívne kontrakty, môžeš nám ich priblížiť?

Rozhodnutie prišlo spontánne. Mal som dve ponuky, jednu z Glory, jednu z XFN. Samozrejme som si vybral Glory, lebo je to svetová organizácia a keďže prišla ponuka na dva roky, tak som neváhal.

XFN ale prišlo taktiež s dobrou ponukou a navyše sa bude zápasiť v Košiciach, kde som doma, tak som prijal aj túto ponuku. Treba doma tie bojové športy trocha spestriť.

Nemalo s tým Glory trocha problém? Predsa sa môže vyskytnúť zranenie.

Pri podpisovaní zmluvy som mal jednu podmienku, keď ma chceli do Glory, museli pristúpiť na moju požiadavku, že chcem zápas v MMA.

Zápas v Glory ma bude čakať niekedy koncom tohto roka, MMA potom začiatkom budúceho. V Glory mi na tento duel urobia výnimku, keďže vedia už aj dátum, kedy sa predstavím v zápase MMA.

Rozmýšľal si o MMA aj v minulosti?

O MMA som nejak nerozmýšľal, keďže som v kickboxe, dovolím si povedať, dobrý, čiže som ostal pri tomto športe.

Ako sa zmenila tvoja príprava v porovnaní so zápasmi v kickboxe?

Nijak špecificky sa nelíši, keďže som s Glory podpísal kontrakt na 7 zápasov. Čiže stále sa budem zameriavať na stand up a trocha s chalanmi potrénujem tú zem a obranu proti takedownom.

Ty si bojoval so zdravotnými problémami. Ako si na tom teraz?

Môžem povedať, že som v poriadku. V minulosti ma trápil chrbát, ale momentálne môžem trénovať na sto percent a žiadne obmedzenia tam nie sú.

Videli sme ťa na kempe v Tatrách, kde bola celá plejáda MMA zápasníkov. Ako ti šla obrana proti strhom?

Myslím si, že som na tom celkom slušne. Mám 2 metre a 120kg, pričom som vcelku ohybný. Zápasil som ci už s Attilom Véghom, Budayom a všetkými slovenskými hviezdami MMA. Vraveli, že mi to celkom ide, takže obranu proti takedownom mám celkom slušnú a už sa teším na svoj súboj v Košiciach.

Ak všetko vyjde podľa plánu, uvažuješ o tom, že si vybuduješ kariéru aj v klietke?

Asi nie, keďže som kickboxer a robím to už dlhé roky a kontrakt mám s Glory na dva roky. Uvidíme, čo sa stane po Glory, ale myslím si, že som zaujímavý zápasník a ponuka MMA mi príde aj potom. S XFN mám zmluvu iba na jeden zápas, uvidíme, čo príde ďalej.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!