Rusko vs. USA: Posledný cisár dnes v noci vyzve amerického gangstera


Legenda legiend.

Asi tak by sa dal v krátkosti popísať Fedor Emelianenko. ´Posledný cisár´ sa síce nikdy nepredstavil v najprestížnejšej organizácii sveta, no aj napriek tomu je mnohými považovaný za najlepšieho bojovníka histórie. Fedor totiž aj mimo UFC zápasil so svetovou špičkou, a to v časoch, kedy vládol japonskej organizácii Pride.

Emelianenko má na svojom konte skalpy hviezdnych mien ako Antonio Nogueira, Mark Hunt, Mirko Cro Cop, Andrei Arlovski či Frank Mir. A práve aprílová výhra nad Mirom Fedorovi zabezpečila semifinálovú miestenku v Grand Prix ťažkej váhy Bellatoru. Pre 42-ročného Emelianenka to bolo prvé víťazstvo na americkej pôde od novembra 2009.

Chael Sonnen sa však dnes pokúsi urobiť všetko pre to, aby to pre Fedora bola opäť aspoň na nejaký čas zároveň posledná výhra v USA. 

Hoci o tom možno mnoho ľudí nevie, ´Americký gangster´ svoj profesionálny debut absolvoval ešte o tri roky skôr ako jeho dnešný súper. Za 21 rokov stihol Sonnen odzápasiť takmer 50 duelov. Z nich vyhral 35.

V auguste 2010 ho len asi dve minúty delili od zisku titulu strednej váhy UFC a zosadenia Andersona Silvu z jeho trónu. ´Spider´ však menej ako dve minúty pred kocnom piateho kola vytiahol nezabudnuteľný triangle, ktorým zmaril Sonnenove nádeje.

Veľa ľudí zabúda na to, že Sonnen až do tohto momentu dominoval celému duelu. Silvu dokonca "nahúlil" aj v postoji, vyhral všetky 4 úvodné kolá. Samozrejme, z oktagonu ako víťaz napokon aj tak neodchádzal a v odvete pochodil podstatne horšie.

Sonnen sa však po dnešku, bez ohľadu na výsledok, bude môcť ako jediný pochváliť tým, že zápasil s troma bojovníkmi, ktorí sú v debate o najlepšieho zápasníka všetkých čias. Dnes sa stretne s Fedorom, pred rokmi okrem Silvu v súboji o titul UFC vyzval aj Jona Jonesa.

 

Emelianenko a Sonnen sa dnešným víťazstvom môžu priblížiť k ďalšiemu, možno poslednému veľkému úspechu ich kariéry, a to výhre v celej Grand Prix. Vo finále však na víťaza dnešného duelu čaká Ryan Bader, ktorý bude na papieri jasným favoritom na ovládnutie celej pyramídy.

Duel medzi Fedorom a Sonnenom bude hlavným zápasom podujatia Bellator 208, ktoré bude hostiť aréna Nassau Coliseum. Galavečer sa u nás nevysiela v žiadnej televízii, a preto sa fanúšikovia v našich končinách budú musieť spoľahnúť jedine na ilegálne streamy.

Hlavná karta začína ráno o 3:00 SEČ, duel Fedor-Sonnen zrejme nepríde na rad skôr ako o piatej hodine.

Bellator 208 (hlavná karta):

Fedor Emelianenko vs. Chael Sonnen (hlavný zápas večera, semifinále Grand Prix v ťažkej váhe)

Benson Henderson vs. Saad Awad

Cheick Kongo vs. Timothy Johnson

Alexander Shlemenko vs. Anatoly Tokov

Henry Corrales vs. Andy Main

 

Kam ďalej

Štyri veci, ktoré musia rozhodcovia v Undergrounde radikálne zmeniť!Attila Végh ponúka Mikuláškovi pomocnú ruku: Je u nás vítaný„Verím, že toto bolo naposledy,“ hovorí Vlasto Čepo o súboji s kamarátomLucia Krajčovič hodnotí zápas so „Silent Killer“ Vlasto Čepo: Myslel som si, že si normálny chalan, ale ukázal si, že ten tvoj americký úsmev je falošnýPatrik Jevický: Vyzývam Rašku na súboj!