East Pro Fight má hlavný zápas, Wittnera vyzve nebezpečný Ukrajinec

Koniec mesiaca prinesie do Košíc ďalšiu dávku MMA, keď bude na programe podujatie East Pro Fight – FFN 21. Hlavnou hviezdou večera bude nepochybne Jozef Wittner, šampión organizácie, ktorého tentokrát vyzve Ukrajinec Alexander Gluschenko (3-1).

Aj keď oficiálna databáza Sherdog eviduje 4 duely na konte Gluschenka, pravda bude zrejme niekde inde. „Myslím si, že má viac zápasov,“ hovorí Wittner. „Sledujem ho na sociálnych sieťach a má tam dosť fotiek, aj nejaké opasky, takže to nebude vôbec ľahké.“

Podľa úspechov, ktoré má Ukrajinec možno očakávať špičkového zemiara, veď nie každý sa môže pochváliť výbornými výsledkami z medzinárodných súťaží v BJJ. „Zrejme bude chcieť ísť na zem, ale nepodceňujem nič, budem ho musieť čítať počas zápasu, takže to nebudem mať jednoduché. Súper bude o do mňa zrejme nižší a tak cesta môže viesť cez postoj. Počítame ale s každou možnosťou, čakajte vojnu, uvidíme komplexné MMA.“

Súboj pritom prebehne vo welterovej váhe, do ktorej iba pred časom Wittner prestúpil a prechod to teda nebol jednoduchý. Tentokrát by ale malo ísť všetko hladko. „Diétujem, cítim sa oveľa lepšie ako naposledy. Verím, že tú váhu teraz s prehľadom spravím.  Už teraz mám menej kilogramov, ako to naposledy,“ ubezpečuje Wittner.

Tešiť sa tak môžeme na výborné MMA medzinárodnej kvality.
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)