Cheick Kongo chce bojovať o titul Bellatoru v ťažkej váhe

Cheick Kongo (29-10-2 MMA, 11-2 BMMA) potreboval iba 68 sekúnd na knokautovanie Timothyho Johnsona (12-5 MMA, 0-1 BMMA) na sobotnom turnaji Bellator 208. Paradoxne, jeho víťazstvo prišlo v rovnakú noc, keď Bellator spoznal finalistov turnaja v ťažkej váhe.

Keď Bellator oznámil svoju heavyweight grand prix, Kongo nebol jej súčasťou. V tom čase mal na konte päť výhier po sebe - všetko na body. V Bellatore vyhral vtedy sedem z ôsmych zápasov od prehry v apríli 2014 s neporazeným Vitalym Minakovom.

Teraz má Kongo za sebou dve výhry knokautom v prvom kole nad Javym AyalomJohnsonom a oprávnene sa tak môže hnevať, prečo nebol nasadený do turnaja ťažkých váh.

"Nikdy som nemal príležitosť povedať čokoľvek (o tom, že nie som v turnaji)," povedal Kongo po Bellatore 208. "Bol som ticho, pretože som bol veľmi nahnevaný, ale čo by som mohol povedať? Samozrejme (zaslúžil som si príležitosť). Keby som nebojoval o opasok, bola by to veľká hanba. Tri roky, sedem výhier v rade - víťazstvo je víťazstvo."

Finalisti turnaja, Bader a Emelianenko, sa stretnú v januári v Los Angeles a víťaz sa stane šampiónom v ťažkej váhe Bellatoru. (Bader je tiež majiteľom titulu poloťažkej váhy.)

Kongo povedal, že súboj proti víťazovi má prirodzene na mysli. Ak musí medzitým vyhrať, je za - aj keby to malo byť proti Minakovovi.

"Je to dobrá príležitosť, aby som sa vrátil a získal môj opasok," povedal Kongo. "Nezáleží na tom, kto bude víťazom, Bellator (držal môj opasok) tri roky, štyri roky a myslím, že v určitom okamihu to je niečo, čo si zaslúžim. Nemal som príležitosť bojovať o dočasný (titul). Uvidíme, či som stále na ceste."
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)