Conor McGregor vydal prvé vyhlásenie k zápasu s Khabibom Nurmagomedovom

17 dní od UFC 229 sa Conor McGregor vyjadril k zápasu s Khabibom v dlhom vyhlásení, kde sa okrem iného nebráni si odvetu vybojovať s iným súperom.

„Pocity z môjho posledného zápasu. Prvé kolo. Verím, že zo športového pohľadu bolo prvé kolo jeho. Top pozícia oproti pletivu. Nulový posun v pozícii alebo ujma, ale top pozícia. Z bojového pohľadu je prvé kolo moje. Efektívne trafené údery a ochota viesť boj. Zo začiatku čistá ľavačka. Koleno do hlavy a spodný úder. Lakte v akejkoľvek pozícii a v akomkoľvek vývoji kola. Súper iba držal nohy oproti pletivu skoro celé kolo. Druhé kolo utekal odo mňa po klietke predtým ako bol obdarený tou pravačkou, ktorá zmenila vývoj kola a celého zápasu. Bol to pekný úder. Po tejto rane som sa dal ihneď dokopy, ale opäť ma dostal do zlej pozície. Je to šport a bol to rozumný ťah, ktorý viedol k dominantnému kolu, takže žiadna výhovorka. Dobre zahrané. Ak by som ostal sústredenejší a dal jeho stand upu aspoň trochu väčší rešpekt, tá pravačka by ma nikdy nezasiahla a rozprávali by sme sa teraz úplne o inom. V príprave som nedával jeho stand upu žiadny rešpekt. Žiadne špecifické sparingy ani náhodou. Čisto tréning útoku na greplerov/wrestlerov. To sa viac nestane. Taktiež som nemal rešpekt pred útočným graplingom. Ochotu to obraňovať. Učíme sa. Nepočúvaj nikoho iba seba a svoje zručnosti. Ty si majster svojho vlastného vesmíru. Ja som v tomto majster. Musím si zobrať svoju vlastnú radu. Kolo tretie. Po najhoršom kole v mojej zápasníckej kariére som sa vrátil a vyhral toto kolo. Opäť som útočil vpred, nechal ho cúvať a ochotné udával tempo. Kolo štvrté, Moje zotavenie nebolo také, aké by malo byť. Je to moja chyba. Aj napriek vyhraným výmenám na začiatku kola, dostal ma opäť na zem a skončil som v zlej pozícii viac ako 3 minúty pred koncom kola. Pracoval som na získaní pozície a skončil zvislo chrbtom k pletivu. Stabilná pozícia. Avšak tu som spravil kritickú chybu prestaním využívania môjho úderu over hook v tejto rozhodujúcej chvíli som vystavil chrbát a skončil porazený férovo. Čo môžem povedať? Bol to súper zápas a moje potešenie. Budem späť s veľkým sebavedomím. Plne pripravený. Ak nebude odveta ihneď, nemám s tým problém. Postavím sa niekomu inému. V každom prípade som to vždy ja. Vidíme sa čoskoro moji bojoví fanúšikovia, všetkých vás milujem.“              
Kam ďalej

OKTAGON Výzva 3 už dnes!Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto BarboríkIdem si po teba, buď pripravený kamarát, odkazuje Rimbon Vémolovi!Ivan Buchinger podpísal exkluzívny kontrakt s XFNKhabib: Čosi ho naučím, občas ho prefackám, dám mu lekciuVémola pozýva Piráta na XFN: Dokážem Slovensku, že Pirát je namyslený blbec!