Pred mesiacom zvíťazil napriek zraneniu, svoju neporaziteľnosť si Samuel Daňko chce udržať aj po zajtrajšom dueli s českým postojárom


"Takto som to chcel. Veľký event, nebezpečný súper, prestrelka, srdce, taktika, jednoznačné víťaztvo," vracia sa Samuel Daňko k jeho poslednému zápasu, ktorý prebehol na turnaji Oktagon 10 v Bratislave.

Daňko si síce s poradil s Marekom Koželuhom, keď sa bodoví rozhodcovia po výborných troch kolách jednohlasne priklonili na jeho stranu, no táto výhra sa vôbec nerodila ľahko. Koželuh preukázal to, čím je už povestný, a to svoje obrovské srdce. "Nikdy som nič také nezažil. Aj keď som cítil a vedel, že som lepší ako on, tak on sa nedal nijak fyzicky ani psychicky zlomiť," vraví Daňko.

"Vedel som, že to môže nejako takto byť, ale až v zápase som pochopil, aký je tvrdý a aké má srdce. Veril som si v postoji s tým, že keby to nešlo, tak to rozhodnem na zemi. Veril som, že Mareka skutočne ukončím pred časovým limitom."

Daňka v tom čase navyše trápil aj zdravotný problém, ktorý si privodil nešťastnou náhodou, len niekoľko dní pred duelom s Koželuhom. "Deväť dní pred turnajom Oktagon 9 som mal posledný ťažký sparingový tréning. Myslel som na to, že sa hlavne nemôžem zraniť, takže som bol veľmi opatrný. Zrazu pri takedowne mi však dvaja chalani spadli zozadu na nohu. Veľmi som sa zľakol, vedel som, že tá noha nie je dobrá. Noha mi poriadne spuchla a nevedel som s ňou veľmi chodiť. Išiel som do nemocnice kde mi lekár povedal že nohu nemám zlomenú, len mám natiahnuté väzy. No a lekár mi ešte povedal, že žiaden zápas ma teraz určite nečaká, že s tou nohou mám začať pomaly chodiť najskôr až o 2 týždne."

Slová lekára ale Daňka od zápasu neodradili. Svojho trénera po odchode z nemocnice ubezpečil, že do zápasu bude v poriadku, iba si musí dávať pozor a zranenú nohu zbytočne nenamáhať. "Do zápasu som už skoro vôbec netrénoval, robil som všetko pre to, aby tá noha zvládla ten zápas a stále som veril, že to dobre dopadne."

Risk sa vyplatil. Hoci do klietky nenastupoval v stopercentnom zdravotnom stave, Daňko podal skvelý výkon, ktorý bol zaslúžene odmenený zodvihnutím ruky na konci duelu. "V zápase som cítil, že ma tá noha trochu bolí, no nijako ma to neobmedzovalo."

"Jednoznačne som chcel do zápasu nastúpiť a vyhrať ho, na nič iné som nemyslel. Hovoril som si, že zranenia budú stále a aj horšie, a preto ma nemôžu zastaviť. Keď Chris Weidman mohol obhajovať opasok UFC proti Rockholdovi s na dvakrát zlomenou nohou, tak ja môžem ísť do zápasu s natiahnutými väzmi."

Po iba niečo viac ako mesiaci sa košický zápasník vracia do akcie, a to na domácej pôde. Daňko sa zajtra v rámci podujatia East PRO Fight - FFN 21 stretne s Filipom Hučínom, kvalitným postojárom z Mudroch teamu, pre ktorého pôjde o premiéru v MMA.

Daňko pred zápasom hovorí, že na súpera, ktorého najväčšou zbraňou by mal byť postoj, sa špecificky nepripravoval. "Pripravoval som sa komplexne, ako stále. Nemám ani veľmi predstavu o tom, ako to bude v zápase vyzerať, lebo si súpera nemám ako napozerať. Takže sám neviem, ako to bude, ale verím, že keď sa ocitnem v zápase, tak rýchlo prídem na to, čo treba robit a nejako už vyhrám."

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND