Štrbák pred zápasom so Sayahom na XFN 14: Verím, že ho silou aj vytrvalosťou zničím!

Najlepšia slovenská ľahká váha súčasnosti, Miroslav Štrbák (17-8-1) má pred sebou veľkú výzvu. Na veľkom bratislavskom podujatí XFN 14 ho čaká kvalitný Mohamed Sayah (7-5-1), ktorý sa na našej scéne predviedol výhrou nad Gáborom Borárosom, či prehrou na body s Patrikom Kinclom. V tomto zápase však viackrát nebezpečne zahrozil.

Ako vníma Miro Štrbák Sayaha ako bojovníka? „Je to niekoľkonásobný olympionik. Viem, že má silné hody, silné držanie a v postoji čo som videl, čo zápasil s Kinclom, tak vie sa aj tam dobre oháňať. Je to inteligentný fighter a nebije sa hlava-nehlava,“ hovorí.

Miro nechce nechať nič na náhodu a verí, že zápas ukončí pred limitom. „Verím si naňho, verím, že ho aj silou aj vytrvalosťou zničím. Verím, že nájdem tú pravú techniku naňho a že ho predčasne ukončím,“ hovorí Štrbák.

Je známe, že Sayah predtým bojoval vo welterovej váhe, a teraz pôjde do nižšej váhovej kategórie, kde bude skúšať šťastie práve proti našej elitnej ľahkej váhe. Čo na to hovorí Miro? „Ešte nerobil tú váhu a ja si myslím, že mu nesadne tá váha. Viem, že 77 a 70 je rozdiel. Ja som mal jeden zápas v 77-ičke a ten bol v pohodičke, ale vždy keď robím tú 70-ku, tie posledné dve-tri kilá idú ťažko. Viem, že to na druhý deň potom cítiš ten výkon, že ti trošku klesne,“ zamýšľa sa Štrbák.

Na druhej strane pyramídy o titul XFN ľahkej váhy budú bojovať Jaroslav JartimMatěj Kuzník. Koho favorizuje Miro a s kým by si to rád rozdal vo finále? „Ja by som si prial Jartima kvôli tomu, že som s ním ešte nemal zápas. Ale keď sledujem obidvoch fighterov, tak mi príde silnejší a komplexnejší Kuzník. Ja si myslím, že vyhrá Kuzník, takže pôjdem ešte raz s Kuzníkom.“

Posledné týždne pred zápasom sa nesú v znamení dolaďovania formy v domovskom gyme Octagon Fighting Academy. „Už nepôjdem do žiadneho kempu. Budem trénovať s Igorom Danišom, Romanom Kollárom, s Iľjom. Potom už len dolaďujeme techniku, váhu,“ uzatvára Miro Štrbák.

Podujatie XFN 14 sa uskutoční už 18.11.2018 v hale Ondreja Nepelu v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieti Ticketportal.
Kam ďalej

Patrik Kincl: Život nie je len o náhodách a osude, ale aj o rozhodnutiachSom najlepší zápasník Česko-Slovenska a chystám sa to dokázať, hovorí pred súbojom s Véghom Vémola"Lajoš" Klein dostal ponuku od UFC, zápasiť mal s Khabibovým tímovým kolegom na UFC 242Najväčšia domáca organizácia si svojou cestou na Oktagon uctila Ilju ŠkondričaPiráta považujem kvalitatívne za lepší priemer, hovorí Robo Pukač pred súbojom o BratislavuBuchinger novou akvizíciou KSW!