Jones nemá záujem o tretí zápas s Cormierom: Tomu človeku už som toho urobil dosť

Keď Daniel Cormier v júli knokautoval Stipeho Miocica, napodobnil Conora McGregora a stal len druhým šampiónom dvoch váhových kategórií súčasne. Narozdiel od McGregora však Cormier môže oba opasky aj úspešne obhájiť. 

Titul poloťažkej váhy obhájil už trikrát a dnes má príležitosť na to, aby obhájil tiež opasok ťažkej váhy, keď ho v hlavnom zápase UFC 230 v Madison Square Garden vyzve nebezpečný Derrick Lewis, ktorý vyhral až 9 zo svojich posledných 10 zápasov.

Zatiaľ čo do zápasu s Lewisom bude Cormier nastupovať ako šampión dvoch divízií, na konci roka by už pokojne nemusel držať žiaden opasok. Ak by prehral s Lewisom, síce by ešte stále bol šampiónom poloťažkej váhy, no to len do 29. decembra, kedy spolu budú zápasiť Jon Jones a Alexander Gustafsson. Víťaz tohto duelu by mal nahradiť Cormiera na tróne váhovej kategórie s limitom do 205 libier, čiže 93 kg.

Cormier však nedávno prišiel s veľmi zaujímavým tvrdením. UFC mu vraj sľúbilo, že ak by ho Lewis porazil a vzal si jeho opasok, Cormier sa môže vrátiť do poloťažkej váhy a obhajovať ten titul.

Na to na včerajšej tlačovej konferencii k UFC 232 reagoval vracajúci sa Cormierov rival, Jon Jones, ktorý tomuto Cormierovmu tvrdeniu akosi nerozumel. "Chce sa vrátiť do poloťažkej váhy a obhajovať opasok, ktorý mu nikdy nepatril?" pýtal sa Jones. "To mi nedáva zmysel."

Jones Cormierovi odkázal, že ak sa plánuje vrátiť do poloťažkej váhy, najskôr bude musieť poraziť jedného z vyzývateľov. Až potom s ním môže zápasiť o titul. "Nemám dôvod na to, aby som mu dal ďalšiu šancu. Keď sme zápasili naposledy, bol knokautovaný."

Po tom, čo Cormier vyhral titul ťažkej váhy, sa špekulovalo o tom, že tretí zápas medzi ním a Jonesom by mohol prebehnúť práve v ťažkej váhe. Jones však tento návrh príliš nezaujíma. "Nemal by som problém s tým stretnúť sa s ním v ťažkej váhe, ale cítim to tak, že ja si nepotrebujem nič dokazovať. Už som ho zdolal dvakrát a ak by sme bojovali v ťažkej váhe, všetko by hralo do jeho karát."

"Proti Cormierovi si už nemusím nič dokazovať. Dva razy som ho porazil. Zápasenie pre mňa nie je osobné. Ide mi o to byť najlepším bojovníkom v dejinách, nie je to o rivalitách. Ak by som vyzval Cormiera, stalo by sa to pre mňa osobným."

Jones vidí svoj nezáujem o ďalší duel s Cormierom ako prejav zľutovania. "Ak by ma zdolal on, potom by som ho mohol vyzvať, no tomu človeku už som toho urobil dosť. Nechám ho pokojne dýchať, nech si aspoň trocha užije to, čo mu patrí právom."
Kam ďalej

Vojto Barborík: Rýchlosť a vytrvalosť by mali byť na mojej straneMichal Martínek zabojuje o zmluvu s UFC v rámci Contender Series!Tomáš Deák: Verím, že obhájim titul šampióna a dokážem hlavne sebe samému, že mi právom patríHanuman Cup 40 priniesol parádne zápasy, ukončenie kariéry a tvrdé KO!Súboj Zuzák vs Súdor bude jeden z vrcholov podujatia Fight of Gladiators VIIISimon Michálek: Očakávam poriadnu prestrelku v postoji, divákom predvedieme poriadnu vojnu