Vôbec sa neznepokojujeme pravidlami, tvrdia Mayweather a aj Tenshin

Organizácia Rizin v pondelok ráno oznámila novinku, ktorá šokovala celý svet. 

Floyd Mayweather (50-0 box), neporazená boxerská legenda, sa na konci roka vráti do ringu, keď sa v Super Saitama Aréne, ktorá je vzdialená asi polhodinu autom od Tokia a má kapacitu 37-tisíc divákov, stretne s hviezdnym japonským kickboxerom Tenshinom Nasukawom (27-0 kickbox, 4-0 MMA).

Toto oznámenie prišlo ako blesk z jasného neba. Fanúšikovia týmto správam najskôr nemohli uveriť, no keď sa za krátko Floyd Mayweather spoločne s Tenshinom a prezidentom Rizinu Sakakirabom objavili na tlačovej konferencii, bolo už každému jasné, že sa nejedná o vtip.

"Toto je jedinečný zápas, ktorý ľuďom dá čosi, čo nikdy predtým nevideli. Svet nikdy nevidel zápas Mayweathera v Tokiu," hovoril na tlačovej konferencii Mayweather. "Za posledné roky som videl mnoho fanúšikov, ktorí kvôli mojim zápasom pricestovali z Japonska do Spojených štátov, ale môj tím sa rozhodol, že skúsime niečo nové."

Okrem samotného šokujúceho oznámenia tohto duelu, ktorý organizuje japonský Rizin, mnoho otázok vyvolal aj fakt, že vlastne neboli zverejnené pravidlá súboja. Stále teda nevieme, či pôjde o boxerský duel, zápas podľa kickboxerských pravidiel, hybridných pravidiel či nebodaj budeme svedkami Mayweatherovho debutu v MMA.

Ako sa ukázalo, ani sami aktéri súboja zatiaľ nevedia, o aký duel pôjde. "Čo sa týka váhy a pravidiel, ešte nás čakajú rozhovory," priznal Mayweather, ktorý prejavil rešpekt voči svojmu japonskému súperovi. "To doriešime behom nasledujúcich týždňov. Vôbec sa tým neznepokojujeme. Bude to o preukázaní mojich schopností proti inému kvalitnému protivníkovi. Obaja sa chceme predviesť a zabaviť ľudí. Ide nám o to, aby sme dali ľuďom to, čo chcú. Chceme sa im ukázať."

Ani Sakakiraba nebol znepokojený ohľadom dolaďovania podstatných detailov. "Stále máme pred sebou nejakú prácu, ale myslíme si, že to bude skvelý zápas, ktorý bude ľudí zaujímať," uviedol prezident Rizinu.

Rovnako ani Tenshin sa veľmi nezaujíma o to, podľa akých pravidiel bude prebiehať jeho duel s Mayweatherom. "Keď mi ponúkli tento zápas, prijal som to bez akéhokoľvek váhania. Toto je, povedal by som, najväčšia udalosť môjho života. Sám som trocha prekvapený príležitosťou, ktorá sa mi naskytla. Nikto ešte nedokázal poraziť môjho súpera, takže ja by som sa určite veľmi rád stal prvým bojovníkom, ktorému sa to podarí. Môj úder môže prepísať históriu."

"Kopy, alebo bez nich, je mi to jedno. Čisto boxerské pravidlá, pokojne. Môj súper vyzerá byť vyšší, no myslím, že ho dokážem zasiahnuť."

 

Ako už bolo spomenuté, Mayweather sa o Nasukawovi vyjadroval s úctou. "Je rýchly, mladý, neporazený, rovnako ako ja, a ľudia chcú vidieť zaujímavý súboj, preto som si vybral Japonsko. Tu sa rozumiete boju, boxu. Pravidlá neriešim. Viem, že o to sa v najbližších týždňoch spolu s Rizinom postará môj tím."

"Vždy to bolo mojím cieľom, predviesť sa mimo územia USA, navštíviť nejakú inú arénu a ukázať môj talent ako profesionál, pretože som tak robil aj ako amatér," povedal Mayweather.
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko