Mušia váha v UFC končí, šampión Cejudo by mal vyzvať Dillashawa!

To, že bolo UFC ochotné vymeniť Demetriousa Johnsona do ONE Championship za Bena Askrena, neveštilo nič dobré pre budúcnosť mušej váhy. Ak sa UFC zbavilo Johnsona, donedávna kráľa rebríčka P4P a jedného z najlepších bojovníkov histórie, už nič nebráni v ceste úplnému zrušeniu divízie s limitom do 125 libier.

Podľa všetkého tomu tak aj skutočne je. Portály Combate a FloGrappling priniesli informáciu, že mušia váha podľa ich zdrojov na konci tohto roka zaniká.

Niektorí bojovníci dostanú ponuku prejsť do bantamovej divízie a ostatní budú rovno prepustení. Žiaľ, to na už stihol potvrdiť aj Jose ´Shorty´ Torres (8-1). "Viem to z prvej ruky. UFC zatvára našu váhovú kategóriu. Len niektorí dostanú šancu zápasiť vo vyššej váhe. Ja už nie som zápasník UFC, momentálne nemám zmluvu. Som prvým bojovníkom, ktorého vyhodili. Veľa šťastia všetkým, ktorí zostali v divízii," napísal Torres na Twitter.

Špekulácie o zániku mušej váhy podporoval aj záujem UFC o duel medzi šampiónom mušej váhy Henrym Cejudom a šampiónom bantamovej váhy TJ Dillashawom. Tieto plány nedávno priznal aj samotný Cejudo a brazílsky portál Combate hovorí aj o konkrétnom dátume.

Duel Cejudo vs. Dillashaw by mal prebehnúť 26. januára na turnaji UFC 233 v Anaheime. Na rovnakom podujatí by sme mali vidieť aj súboj Dominicka Cruza s Johnom Linekerom, ktorí budú v prípade potreby môcť nahradiť jedného z aktérov hlavného zápasu večera.
Kam ďalej

OKTAGON Výzva 3 už dnes!Môžete očakávať novodobú školu MMA, hovorí Vojto BarboríkIdem si po teba, buď pripravený kamarát, odkazuje Rimbon Vémolovi!Ivan Buchinger podpísal exkluzívny kontrakt s XFNKhabib: Čosi ho naučím, občas ho prefackám, dám mu lekciuVémola pozýva Piráta na XFN: Dokážem Slovensku, že Pirát je namyslený blbec!