Návrat Fabricia Werduma do grapplingu divákov príliš nenadchol

Návrat Fabricia Werduma do BJJ nepriniesol fanúšikom to, čo očakávali. Po ôsmich rokoch zápasenia v zmiešaných bojových umeniach sa vrátil na pôdu submission-grapplingu a všetci očakávali kvalitu a dravosť, akú mal aj v klietke. No niektoré zápasy jednoducho neukážu potenciál oboch bojovníkov a tí si k sebe nedokážu nájsť cestu.

To bol aj prípad tohto duelu, v ktorom sa obaja zápasníci len v postoji doťahovali sem a tam. Azda najnapínavejší moment nastal asi v polovici duelu, keď Lucas Barbosa inicioval takedown a posunul Werduma mimo žinienky, pričom ho následne Fabricio surovo odhodil od seba, čím ukázal aspoň býčiu silu. Na konci sa opýtal publika, či by nechceli vidieť pokračovanie vo forme nadstavených 5-tich minút, no vedenie SPYDERu to nepovolilo.

 

Avšak SPYDER ponúkol aj príjemnú podívanú. Nováčik a hnedý pás Johnatha Alves sa ukázal byť veľkým prekvapením a porazil veterána Paula Miyaa. Hneď na začiatku sa Alves rozhodol nasadiť Paulovi de la Riva guard, čo vyšlo ako veľmi dobrá taktika, pretože sa Miyaovi nepodarilo prelomiť Johnatovu obranu. Jonatha zobral opraty do svojich rúk a zhodil Miyaa na zem. Tam prebehol krásny súboj o pozíciu, kde uspel mladý brown beltrozhdoca mu pridelil dva body.

Nasledovalo krátke prerušenie kvôli Miyaovmu druhému opasku. Ak by vás zaujímalo, prečo mal dva pásy, je to kvôli uľahčeniu komunikácie medzi rozhodcami. Potom síce Miyao konečne ukázal aj niečo zo svojho arzenálu submisií, no všetky pokusy boli ubránené a zápas sa skončil v nenasadenej omoplate v prospech Johnatha Alvesa 2:0 na body.

 

O ďalšie predstavenie sa postaral Kaynan Duarte, ktorý vyhral všetky svoje finálne zápasy a odniesol si domov zlato zo všetkých SPYDER turnajov v tomto roku. Najprv sa dostal do menšej šarvátky s ViniciusomTratorom Ferreirom, s ktorým sú si veľmi dobre známi a mali vytvorené účinné gameplany. Duarte získal dôležité body vydareným sweepom a po zvyšok zápasu ostal v hornej pozícií, neschopný pokračovať ďalej, ale aj tak sa postavil ako víťaz.

Jeho druhý zápas bol proti Victorovi Hugovi, nad ktorým už v minulosti dokázal získať výhru. Victor nie je ľahká korisť a Kaynanovi neustále hrozil zo svojho uzavretého guardu submissiami, vo finálnej minúte sa mu podaril sweep, no neprebodoval Kaynana a nepomstil svoju minulú prehru.

 

Autor: Samuel Vadovič

 
Kam ďalej

Nemám žiadne výhovorky, súper bol proste lepší, hovorí Attila VéghXFN definitívne končí, oznámil Petr KarešKrach XFN: Keď hrajú prím diletantiÚprimná Karolina Kowalkiewicz: Moje najlepšie roky a špičková forma sú prečMamed Khalidov bol zadržaný protiteroristickou jednotkou, údajne mal úlohu pri kradnutí áut z ČiechChcel som mu dať KO, čo bola somarina, prezrádza Samuel Daňko