Conor McGregor zo zrušenia mušej váhy v UFC obviňuje prezidenta ONE Championship

Odchod Demetriousa Johnsona do ONE Championsip bol posledný prípravný krok k zrušeniu mušej váhy v UFC. Keď už divízia nemala svojho bývalého dlhoročného vládcu, UFC nič nebránilo v tom, aby bola mušia váha skutočne zrušená.

Včera sa von dostali správy, ktoré hovorilo o údajnom definitívnom konci 125-librovej hmotnostnej kategórie, čo sa rýchlo potvrdilo prepustením prvých bojovníkov, Jarreda Brooka a Joseho Torresa. 

Navyše, Ariel Helwani na Twitteri zverejnil, že väčšina manažérov bola dokonca zo strany UFC informovaná o tom, že plán je skutočne takýto. Mušia váha zaniká. Zatiaľ čo niektorí bojovníci z tejto divízie dostanú šancu zápasiť v bantamovej váhe, ostatní budú jednoducho prepustení. 

Na tieto novinky reagoval aj Conor McGregor, ktorý z prepustenia zápasníkov mušej váhy prekvapujúco obviňuje Chatri Sityodtonga, prezidenta ONE Championship. Toho vyzýva k tomu, aby dal vyhodeným bojovníkom príležitosť zápasiť v ONE. 

"Chatri, teraz musíš vziať všetkých bojovníkov, ktorí boli prepustení. Stále rozprávaš tie veci okolo bojových umení a rešpektu, no tvoja chamtivosť zapríčinila, že viac než polovica mužov z tej divízie teraz nemôže pre svoje rodiny zabezpečiť príjem. Ukáž ten tvoj rešpekt a podpíš tú divíziu."

Samozrejme, výmena Johnsona za Askrena priamo súvisí so zrušením mušej váhy, avšak to, že z toho McGregor obviňuje práve prezidenta ONE, je prekvapujúce.
Kam ďalej

Floyd Mayweather si z Tenshina spravil trhací kalendár (záznam duelu)Jiří "Denisa" Procházka: „Tento súper nebol ťažký, ale svojim konaním som si to sťažil“PFL: Milionármi sa stali šiesti bojovníci, no môže tento formát fungovať dlhodobo?Pit Cage Fighting hlási zmeny, mieri medzi elitu!Daniel Cormier svojim fanúšikom zaplatil 300-dolárový účet v reštauráciiDominik Engel: Konečne si to rozdám s chlapom, ktorý sa nebojí dostať ranu (rozhovor)