Conor McGregor zo zrušenia mušej váhy v UFC obviňuje prezidenta ONE Championship

Odchod Demetriousa Johnsona do ONE Championsip bol posledný prípravný krok k zrušeniu mušej váhy v UFC. Keď už divízia nemala svojho bývalého dlhoročného vládcu, UFC nič nebránilo v tom, aby bola mušia váha skutočne zrušená.

Včera sa von dostali správy, ktoré hovorilo o údajnom definitívnom konci 125-librovej hmotnostnej kategórie, čo sa rýchlo potvrdilo prepustením prvých bojovníkov, Jarreda Brooka a Joseho Torresa. 

Navyše, Ariel Helwani na Twitteri zverejnil, že väčšina manažérov bola dokonca zo strany UFC informovaná o tom, že plán je skutočne takýto. Mušia váha zaniká. Zatiaľ čo niektorí bojovníci z tejto divízie dostanú šancu zápasiť v bantamovej váhe, ostatní budú jednoducho prepustení. 

Na tieto novinky reagoval aj Conor McGregor, ktorý z prepustenia zápasníkov mušej váhy prekvapujúco obviňuje Chatri Sityodtonga, prezidenta ONE Championship. Toho vyzýva k tomu, aby dal vyhodeným bojovníkom príležitosť zápasiť v ONE. 

"Chatri, teraz musíš vziať všetkých bojovníkov, ktorí boli prepustení. Stále rozprávaš tie veci okolo bojových umení a rešpektu, no tvoja chamtivosť zapríčinila, že viac než polovica mužov z tej divízie teraz nemôže pre svoje rodiny zabezpečiť príjem. Ukáž ten tvoj rešpekt a podpíš tú divíziu."

Samozrejme, výmena Johnsona za Askrena priamo súvisí so zrušením mušej váhy, avšak to, že z toho McGregor obviňuje práve prezidenta ONE, je prekvapujúce.
Kam ďalej

Karlos Vémola a Jeremy Kimball si to slovne rozdali po turnaji Oktagon 11XFN prichádza do O2 arény so zápasom Muradov vs. Kincl!Leonard Spišský: Mám podmienku, že sa musím dobre učiťZdeno Chára o súboji s Conorom McGregorom: Užil by som si toAnthony Pettis ako prvý bojovník knokautoval Stephena Thompsona!Podujatie Cage Fighting 6 prinieslo pekné ukončenia, ale aj infarktové stavy