KSW 46: Mamed Khalidov po druhej prehre s Narkunom ukončil kariéru


Mamed Khalidov a Tomasz Narkun sa po prvý raz stretli v marci tohto roka. Boli sme svedkami fantastického duelu, ktorý v roku 2018 určite patrí k výberu toho najlepšieho. Víťazom šialeného zápasu sa napokon stal Narkun, ktorý v treťom kole Khalidova ukončil technikou triangle choke.

V sobotu večer, v hlavnom zápase podujatia KSW 46, sa Khalidov chcel Narkunovi revanšovať za porážku z marcového súboja. Hlavný arbiter zápasu Marc Goddard však po skončení duelu opäť zodvihol Narkunovu ruku, tentoraz po bodovom rozhodnutí.

Narkun tým potvrdil svoju pozíciu novej hviezdy KSW, no Khalidov si po rokoch bez prehry už po druhý raz v rade pripísal porážku. A zdá sa, že to bolo vôbec naposledy, čo sa táto legenda poľského MMA predstavila v klietke. Khalidov totiž v pozápasovom rozhovore oznámil, že sa rozhodol ukončiť svoju kariéru. "Nepovedal som to nikomu zo svojho tímu, no už dlhšie som bol rozhodnutý, že ak prehrám, skončím," uviedol Khalidov. 

Khalidov tak vo veku 38 rokov zanechal svoje rukavice na podlahe klietky. Rodák z Čečenska, pre ktorého sa stalo Poľsko adoptívnym domovom, počas svojej kariéry zaznamenal dve remízy, len šesť prehier a až 34 výhier. Z toho 30 ukončil pred limitom a hneď dvakrát ťahal 14-zápasovú víťaznú šnúru.

Kam ďalej

Khabib: Koronavírus zabil alebo zasiahol viac ako 20 mojich blízkychDenis Farkaš: Lišku som si vybral, lebo je najslabší Sledujte Oktagon Underground naživo a zadarmo!Joe Rogan zdvihol hodnotu Spotify skoro o dve miliardy a zarobí šialenú sumu57-ročný Evander Holyfield sa pochválil formouPre mňa je dôležité urobiť dobrý zápas, hovorí Tomáš Drábik pred súbojom v OKTAGON UNDERGROUND