KSW 46: Mamed Khalidov po druhej prehre s Narkunom ukončil kariéru

Mamed Khalidov a Tomasz Narkun sa po prvý raz stretli v marci tohto roka. Boli sme svedkami fantastického duelu, ktorý v roku 2018 určite patrí k výberu toho najlepšieho. Víťazom šialeného zápasu sa napokon stal Narkun, ktorý v treťom kole Khalidova ukončil technikou triangle choke.

V sobotu večer, v hlavnom zápase podujatia KSW 46, sa Khalidov chcel Narkunovi revanšovať za porážku z marcového súboja. Hlavný arbiter zápasu Marc Goddard však po skončení duelu opäť zodvihol Narkunovu ruku, tentoraz po bodovom rozhodnutí.

Narkun tým potvrdil svoju pozíciu novej hviezdy KSW, no Khalidov si po rokoch bez prehry už po druhý raz v rade pripísal porážku. A zdá sa, že to bolo vôbec naposledy, čo sa táto legenda poľského MMA predstavila v klietke. Khalidov totiž v pozápasovom rozhovore oznámil, že sa rozhodol ukončiť svoju kariéru. "Nepovedal som to nikomu zo svojho tímu, no už dlhšie som bol rozhodnutý, že ak prehrám, skončím," uviedol Khalidov. 

Khalidov tak vo veku 38 rokov zanechal svoje rukavice na podlahe klietky. Rodák z Čečenska, pre ktorého sa stalo Poľsko adoptívnym domovom, počas svojej kariéry zaznamenal dve remízy, len šesť prehier a až 34 výhier. Z toho 30 ukončil pred limitom a hneď dvakrát ťahal 14-zápasovú víťaznú šnúru.
Kam ďalej

Zápas Kincl vs Muradov sa ruší!!!Tlkanec, Valentín, Benko a ďalší. Bratislavu ovládne Deň bojových športov!Polícia už údajne zadržala Tomáša PenzaLucia Krajčovič mieri do MMA!Výborné zápasy a prasknuté nervy ´Monstera´ Knížeho, také bolo PCF 20XFN nemá ani cent, dlhuje totiž naozaj každému (komentár)